Wpis z mikrobloga

Nie wiem czym się tu podniecać. Wyniki tych wyborów nie świadczą zupełnie o niczym. Frekwencja będzie pewnie żenująco niska, kto dostanie ile mandatów ma w sumie zerowe znaczenie, jeśli bierzemy pod uwagę coś tak dużego jak Parlament Europejski. Tam i tak każdy idzie tylko dla hajsu XD Nie ważne czy prawica czy lewica.

Dlatego studziłbym jakiekolwiek zachwyty mniejszych partii nad ich wynikiem, bo jeśli będzie wyższy niż na jesień, to tylko skutek niskiej frekwencji i słabej mobilizacji ludzi średnio zainteresowanych polityką, przy dużej mobilizacji tych zainteresowanych tematem bardzo. To samo tyczy się zwycięstwa np wyższego niż się spodziewano partii X nad partią Y.

Za rok wybory prezydenckie i one już mają bardzo duże znaczenie. I to chyba będą pierwsze wybory, gdzie nie będziemy z automatu pewni, kto wejdzie do II tury. Będzie fajniejsza kampania, bo nie skupi się tylko na 2 kandydatach z największej partii.

#polityka #wybory
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kopyto96 problemem jest fakt ,że my tam wysyłamy na ogół odpady polityczne na emeryturę. Nie ma tam żadnych fachowców , kogoś kto potrafi w jakaś politykę międzynarodowa , kogoś kto umie nawiązać jakieś koalicję z zyskiem dla naszego kraju. A tak wybiorą jakieś ciele co krzyczy hasełka dla glupków jak na wiejskiej ,i oglądają w Europie takiego bałwana z zażenowaniem. Jeszcze mu tu na wykopie piszą peany albo boty od Dariusza
  • Odpowiedz
@koszulkapolo koalicję i dobre decyzje mają wpływ. Sporo się zmieniło na lepsze odkąd weszliśmy do Unii. Ja tam wiem jak działa ,raz lepiej a raz gorzej. Ale należy coś robić a nie stać jak barany na blokadzie rolniczej i krzyczeć aaa unia zła ( ͡° ͜ʖ ͡° )*: Trzeba mieć ograniczony umysł aby ulegać propagandzie jakichś polexitów i innych pokemonów.
  • Odpowiedz