Wpis z mikrobloga

Szukam jakiś monitorów aktywnych do komputera, czy ktoś coś poleci ? Trochę popatrzyłem w internecie i jest tego mnóstwo. Sporo dobrych opinii ma Adam Audio T8V.

Czy w podobnej cenie (najlepiej taniej) polecacie coś jeszcze ?

Czy może nie kombinować i kupić Edifier R1700BT ?

#audiovoodoo #audio #glosniki
  • 10
  • Odpowiedz
@neil_mccauley89: monitory musisz kupić dwa i to już przy tych cenach warto by było też zadbać o źródło dźwięku czy akustykę pomieszczenia. To fajna zabawa jak się tym interesujesz

Jak chcesz mieć zwyczajnie fajny dźwięk to bierz Edifiery, poprawnie je rozstaw i będziesz zadowolony. To dobry sprzęt w dobrej cenie
  • Odpowiedz
@neil_mccauley89 zadbaj o dobra akustykę w pomieszczeniu, kup monitory które ci się spodobają brzmieniowo (przejdź się do sklepu i posłuchaj) a potem zainstaluj program do korekcji np sonarworks soundID reference ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@neil_mccauley89: W podobnej cenie Kali LP6v2. W niższej Kali LP-UNF albo Swissonic A305 z Thomanna (akurat w dobrej promocji do jutra).

Co do źródła - zazwyczaj przetworniki cyfrowo-analogowe we współczesnych płytach głównych mają parametry przekraczające możliwości ludzkiego słuchu, więc o ile nie łapią zakłóceń z sąsiednich podzespołów, to powinny być wystarczające.

Wszyscy też mówią żeby zadbać o akustykę, a nikt nie nakierowuje na właściwe tory. Poprawianie akustyki na ślepo może przynieść więcej szkody niż pożytku, wbrew pozorom część odbić jest pożądana, nie chcemy robić z pokoju komory bezechowej.
Kwestie ustawienia głośników i adaptacji akustycznej dosyć przystępnie są wyjaśnione na stronie
  • Odpowiedz
@neil_mccauley89: nie kupuj PreSonus chyba że wyłącznie do produkcji muzyki, nie nadają się do słuchania / konsumpcji mediów według mnie - dla mnie były bardzo irytujące przez swoją analityczność i basem też nie grzeszą.

Edifiery to prawdopodobnie wysoki poziom szumów własnych.

Jak ktoś wspomniał akustyka ma ogromne znaczenie, jak nie masz zadbanej akustyki to ja nie boję się tego powiedzieć - bierz jakieś klasyczne głośniki komputerowe 2.1, będziesz miał basik
  • Odpowiedz
@neil_mccauley89: @MlCHAU

nie kupuj PreSonus chyba że wyłącznie do produkcji muzyki, nie nadają się do słuchania / konsumpcji mediów według mnie - dla mnie były bardzo irytujące przez swoją analityczność i basem też nie grzeszą.


Te Presonusy nie nadają się również do produkcji muzyki, bo są po prostu słabymi głośnikami, z jakiegoś powodu nazywane monitorami studyjnymi w marketingu producenta. W podobnym budżecie Edifiery MR4 są
  • Odpowiedz