Wpis z mikrobloga

W moim sercu jest specjalne miejsce dla serii gier Civilization poczynając od 2, przez 3, 3.5 Call to power (nie ty), 4, 5, a nawet z cukierkową grafiką 6.
Wczoraj zapowiedziano Civilization 7!
Ale mamy 2024 rok, gdzie kupujemy gry singleplayer w early access za 500zł, dlatego moje oczekiwania są ogromne.
Już nie mogę się doczekać na wersję podstawową gdzie:
* zabraknie podstawowych funkcjonalności które dobrze działały w poprzednich wersjach,
* zabraknie całej masy państw które były w poprzednich odsłonach tylko po to żeby sprzedawać je w osobnych DLCkach,
* musisz się zalogować na konto 2K gunwno games przez zagraniem w signle playerowy tytuł,
* któraś Angielska królowa będzie czarna.

Mamy 2024 rok, i gry od wielkich wydawców są WSPANIAŁE.

#gry #civilization5 #civilization6 #civilization7
Jasak - W moim sercu jest specjalne miejsce dla serii gier Civilization poczynając od...

źródło: SHORT_-_desktop__1_

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
@Jasak: Natura nie lubi próżni, a konkurencja nie śpi. Kto chce niech wspiera ten korpo wysryw. Ja ogrywam inne tytuły i mam fun. A jak będzie to się dopiero przekonamy w 2025.
  • Odpowiedz
@Jasak: Humankind też poniekąd. Nie mogłeś kontynuować gry jedną cywilizacją przez wszystkie ery. Tzn. mogłeś, ale nie dostawałeś żadnych nowych bonusów. Mieszanie kultur takie super.
  • Odpowiedz
@Jasak:

Ale to też trochę wina samych graczy. Zaśpiewaj 500 zł za grę single player, to gracze cię po prostu ugotują żywcem. Wydaj gierkę free t play i potem kasuj po 1000zł za skórki i to przejdzie. A już nie wspominam o mobilkach, bo to żyła złota.

Skoro ludzie nie chcą płacić 500 zł za takie gry, to nie ma za bardzo innego wyjścia jak iść w kierunku DLC.

Ja
  • Odpowiedz
@Jasak: civki poza BE to wysmażony kotlet bez nowości.
I zaraz ktoś się przyczepi że olobogo jak śmię śmieć, ale taka jest prawda- wybór cywilizacji, a pod koniec jak nie zauważysz to barbarzyńska balista rozpieprza ci atomowy okręt podwodny xD
  • Odpowiedz
@Jasak: civka skonczyla sie ( i jednoczesnie miala peak) na 4. Jesli jakis faktyczny gracz spodziewa sie czegos dobrego po 7 to pozdrawiam xD
Juz pomijam to, ze najgorsze rzeczy z tych co opisales juz byly w 6.
Juz humankind mimo ze samo nie porywa jest lepsza alternatywa dla 5 i 6.
@Murasame: xdd
Raczej problemem jest to, ze te gry nawet ze wszystkimi dlckami nie sa warte
  • Odpowiedz
Czy gorzej.


@FuckYouTony: Gorzej. I głupiej.
Civ to obecnie gra family friendly. Z wyglądem i zasadami dla średnio ogarniających nastolatków.
Taką sobie wybrali niszę i na tym zarabiają. Paradoxowi zostawili gry bardziej skomplikowane, a dla autystycznych nerdów są gry pokroju Shadow Empire.
  • Odpowiedz
  • 1
@JaTegoNiePowiedzialem: ja się przekonałem do 6 tylko dlatego że 5tka mi straszliwie zamulała. Zdecydowanie poprawili wydajność, a musieli bo przecież portowali to na wszelkiego rodzaju tablety. Stąd zresztą ta gówniana grafika.
  • Odpowiedz
@200Amra:

Civ to obecnie gra family friendly.


A kiedy niby civ była jakąś mega skomplikowaną grą? Nawet jeśli nie lubię Civ Vi to tam przynajmniej trzeba jakoś planować miasta i te dzielnice..
  • Odpowiedz
ze te gry nawet ze wszystkimi dlckami nie sa warte 100 pln


@T0pi5:

Jak twoją pracę ktoś wyceniłby na śmiesznie pieniądze, to pewnie miałbyś niezły bul tyłka. Łatwo jechać po innych.
  • Odpowiedz
@Murasame: akurat robię w gamedevie, więc mogę uchodzić za eksperta xD
Zresztą sam bym przecenił 1 produkt nad którym pracowałem o jakieś 70%.
Większość gier obecnie jest mocno overpriced.
  • Odpowiedz
Ale to też trochę wina samych graczy. Zaśpiewaj 500 zł za grę single player, to gracze cię po prostu ugotują żywcem. Wydaj gierkę free t play i potem kasuj po 1000zł za skórki i to przejdzie. A już nie wspominam o mobilkach, bo to żyła złota.


Skoro ludzie nie chcą płacić 500 zł za takie gry, to nie ma za bardzo innego wyjścia jak iść w kierunku DLC.


@Murasame: serio,
  • Odpowiedz
@SmugglerFan:

I co ci daje to goty?

Uwielbiam te zakłamywanie rzeczywistości. I co z tego, że BG 3 dostało masę nagród, tytuł gry roku i uznanie graczy skoro przeciętna mobilna zapewni podobny zarobek
  • Odpowiedz
I co ci daje to goty?

to ze widzisz ze duzo ludzi lubi ta gre i moze warto sie nia zainteresowac

Uwielbiam te zakłamywanie rzeczywistości. I co z tego, że BG 3 dostało masę nagród, tytuł gry roku i uznanie graczy skoro przeciętna mobilna zapewni podobny zarobek xd

@Murasame: przecietna mobilka gowno
  • Odpowiedz