Wpis z mikrobloga

#android #telefony #technologia

Co na zmianę samsunga S20FE? :) Nie potrzebuję flagowca, pracuję przy kompie więc telefon to tylko dla mnie przeglądarka, messenger, muzyka i aparat. Nie gram w gry. Najlepiej czysty android, żadne chińczyki z reklamami. Budżet 2500? Nie chcę wydawać 4000, bo po prostu nie szanuję sprzętu. Poleci coś ktoś?
  • 17
  • Odpowiedz
@inlovewithssri: po prostu zmień na nowszego samsunga. W twoim budżecie spokojnie weźmiesz S21FE, może nawet S23FE znajdziesz.Ewentualnie, przy założeniach, które wymieniasz, może nawet zejście z serii S na A by się opłaciło. Dobry telefon za znacznie mniejszą cenę kupisz, a jeśli nie potrzebujesz bajerów typu ładowanie indukcyjne, to po co za nie płacić?
  • Odpowiedz
@appmstt: Bardzo się grzeje, pomimo wymiany baterii. Zwłaszcza, gdy używam go jako mapy; temperatury przez szybę czołową robią swoje pewnie, ale gdzieś czytałem, że to głównie problem samsungów
  • Odpowiedz
@ruum: Dzięki za ten pixel, poczytam o nim. Właśnie samsunga wziąłem też na próbę, tego s20fe, bo wcześniej jakieś chińczyki miałem xiaomi. Ogólnie irytowało mnie w nich to, że wszędzie były reklamy w sofcie, a w samsungu tego nie ma - a nie chciałem się bawić w żadne rootowanie i usuwanie reklam po instrukcji. Nie mogę na niego narzekać, trzeci rok leci i jest git poza tym grzaniem, które mega mnie
  • Odpowiedz
@Jarek_P: W sumie racja, myślałem tylko, że seria S ma dłuższe wsparcie aktualizacji, bo jak biorę telefon, to na kilka lat, nie mam tendencji do wymiany częstej, ale może też się mylę w tym temacie
  • Odpowiedz
Zwłaszcza, gdy używam go jako mapy; temperatury przez szybę czołową robią swoje pewnie, ale gdzieś czytałem, że to głównie problem samsungów


@inlovewithssri: mój S21 FE ma tak samo - przy włączonym Yanosiku i podpiętej ładowarce co chwilę rozłącza ładowanie, bo się przegrzewa. Rozwiązałem to przez umieszczenie mocowania smartfona w kratce nawiewu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@inlovewithssri z serii S, która jest ponad serią A czy M w kwestii wsparcia to S24 - 7 lat wsparcia (Android 21 i aktualizacje zabezpieczeń do stycznia 2031 roku). Pixele 8 też mają siedmioletnie wsparcie

S23 ma 4 OS i 5 lat aktualizacji zabezpieczeń czyli tak jak wybrane modele A: A33, A34, A35, A53, A54 i A55

M55 też ma 4 OS i 5 lat aktualizacji zabezpieczeń
  • Odpowiedz