Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Ogólnie na wielu płaszczyznach mojego życia jest że tak powiem stabilnie (czytaj ani źle ani dobrze)

Jednak najbardziej co mnie dobija to kwestia wynajmu mieszkania / pokoju.

Od wielu lat człowiek musi się tułać po różnych wynajmach głównie pokoi (bo na to samotnego kołchożnika ledwo stać) i znów przychodzi powoli ten okres w którym dopada stres, niepewność bo albo kolejny raz się przenosić (co źle na mnie wpływa psychicznie) albo znów dogadywać z tymi co wynajmuje (a tu zaś człowiek nie wie jakich lokatorów będzie miał ponownie za ścianą w pokojach)

Mam tego dość i marzę o stabilnej sytuacji gdzie nawet nie tyle co własne mieszkanie ale stabilny i SAMOTNY długoletni wynajem za rozsądną cenę.

Niestety chyba nie będzie mi to dane z moimi marnymi kwalifikacjami i zarobkami zaś do domu rodzinnego wrócić nie mogę bo mocno by na tym ucierpiała moja psychika( ͡° ʖ̯ ͡°)

#przegryw #mieszkanie #wynajem #zycie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 1
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: jeszcze niedawno miałem podobny problem, ale postanowiłem że coś zmienię.
spiąłem się i zacząłem uczyć się niemieckiego sam, potem poszedłem na korki online żeby pogadać coś i ogarnąć gramatykę aż w końcu potrafiłem dość płynnie mówić - wydaje mi się żę tak ok rok czasu mi to zajęło.
na początek zatrudniłem się na service desk - z niemieckim, gdzie tam już dostałem na wstępie 2x więcej niż w kołchozie
  • Odpowiedz