Wpis z mikrobloga

Programista ma najniżej położony sufit z wszystkich zawodów w polsce, dla przykładu:

nauczyciel na etacie: jakieś 5k brutto, z kolei nauczyciel prowadzący korepetycje - 10k miesięcznie netto (bo nikt przy korepetycjach nie zakłada jdg). Jak lubi oddawać pieniądze państwu to może też prowadzić szkolenia np. przygotowanie do matur i jak się uda to zarobi jeszcze więcej, mój nauczyciel matmy to do w szkole uczył tylko i wyłącznie w celach marketingowych i w 2018 wyciągał 20k na rękę

technik farmakologii ~7k brutto ==> część wynosi leki z magazynu i dostaje nawet 2 razy tyle, własny narkobiznes

budowlaniec 7k brutto ==> otworzenie własnej działalności, kupienie vw transportera i zarobki 60k miesięcznie czyli po odjęciu cen materiałów wychodzi jakieś 25-30k na czysto + picie w pracy. Z zaoszczędzonej kasy może iść w deweloperkę i kosić nawet 80-120k przy każdym flipie. Tam sufitu nie ma bo jak masz łeb na karku i znajomości w PO to będziesz kosił po 400k miesięcznie wygrywając przetargi na remont rynku czy coś - znajomy ojca robi takie rzeczy i ma helikopter taki jak ma wojtek gola #biseks a wy wage-slave CRUDziarze macie skody z silnikiem 1.0MPI i żony otyłe p0lki z kwadratowymi #!$%@?

mechanik podobnie jak budowlaniec - przy własnej działalności 30-40k na czysto + nieograniczona możliwość skalowania biznesu. Ze swoją wiedzą możesz prowadzić warsztat, detailing, myjnie, wypożyczalnie itp. plusem jest to że możesz mieć home office jak masz warsztat u siebie w garażu i jeszcze popyt na to jest nawet na największych zadupiach - mieszkacie 40km od miasta i zarabiacie 1k dziennie tylko i wyłącznie na robieniu chip tuningu dla okolicznych sebków, minusem są #!$%@? łapy w smarze który da się zmyć tylko specjalną pastą bo inaczej ni #!$%@?

dentysta na nfz ma 11k brutto ale jak ma własny gabinet i wie co robi to nawet 40-50k na czysto będzie miał. Duża baza klientów, wysoki prestiż zawodu i autorytet przez to część dodatkowo prowadzi jakieś sklepy czy coś i sprzedają jakieś swoje szczoteczki czy inne gówna

byłem z kotem u weterynarza - typ po technikum kasuje 100zł + 30zł za jakiś lek przy 20 minutowej wizycie, za tydzień idę do niego znowu. Podobnie jak technik farmakologii - sprzedaż ketaminy i tramadolu na lewo

sprzedaż - podstawa pewnie 5-6 brutto ale jak ogarniasz temat to masz 5 razy tyle na B2B. Znałem kiedyś gościa pseud. "Cygan", co na moich oczach zarobił 10k PLN w godzinę. Jeżeli nie posiadasz moralności to możesz #!$%@?ć kołdry chroniące przed promieniowaniem starym babom, termomixy soyakom programistą leniwym #!$%@? albo założyć własnego MLMa albo BOOTCAMPA. Rekordzista to miał własny ecommerce i 300k miesięcznie miał, ale to bez uwzględniania kosztów takich jak produkty, pracownicy itp. małych kosztów nie miał ale na BMW G83 były pieniądze więc nie musiał dopłacać do interesu

Z kolei programista? Senior 18-22k to dzisiaj max, a stawki nie rosną od 2 lat, no chyba że jesteś wage-slave 30k co siedzi 18h dziennie przed komputerem. Otworzenie własnej firmy jest niemal niemożliwe bo wszystko co dało się napisać już zostało napisane, możesz co najwyżej klepać cruda strony konkursowej dla LO nr.3 im Jana Pawła II w Lipinkach Łużyckich. #!$%@? konkurencja bo musisz rywalizować a akustykami co programowali od 4 roku życia i też twój skill jest #!$%@? warty bo nawet operator wózka widłowego czy kasjer potrafi dzisiaj programować. Możesz prowadzić doradctwo informatyczne ale to już jest ciężki temat i musisz mieć wszechstronną wiedzę na temat informatyki + mieć wyrobioną opinie w branży.JESTEŚ SKAZANY NA BYCIE NIEWOLNIKIEM SCRUM MASTERA

CRUDING IS DEAD

#programista #programista15k #naukaprogramowania #studia #matura #programista25k #programista30k #praca #pracait
  • 22
  • Odpowiedz
  • 2
@KarnetNaGlony: no powodzenia jak w IT musisz walczyć z gigakorporacjami które są w stanie zrobić to co ty tylko 2 razy szybciej i 2 razy taniej. W dodatku musisz mieć znajomości w branży, i to nie z akustykami programistami tylko z CEO innych firm. W dodatku musisz zatrudnić mnóstwo osób bo prowadząc SH nie jesteś w stanie jako jedyny odpowiadać za zarządzanie projektem, programistami, firmą i zajmować się przy tym
  • Odpowiedz
wage-slave 30k co siedzi 18h dziennie przed komputerem


@iluvmypickle: LOL. Mam 30k na rękę i nie robię nawet 3h ostatnio. Mam kilku kumpli co robią na kilku etatach i mają pod 100k miesięcznie.

  • Odpowiedz
  • 2
LOL. Mam 30k na rękę i nie robię nawet 3h ostatnio. Mam kilku kumpli co robią na kilku etatach i mają pod 100k miesięcznie.


@WyjmijKija: ta, a ja jestem Playboi Carti, jestem czarny i w przerwie od wydawania muzyki pisze sobie baity na wykopie bo dawno temu za czasów Die Lit chciałem wejść do branży jak było eldorado więc z sentymentów ją teraz bronie

Trzeba mieć naprawdę smutne życie, żeby
  • Odpowiedz
mój nauczyciel matmy to do w szkole uczył tylko i wyłącznie w celach marketingowych


@iluvmypickle: #!$%@? specjalnie tak źle uczą i drą morde żeby zastraszyć młodzież, taka zmowa a jak dostaną cynk że ta biedna zastraszona karynka poszła do znajomego po fachu to od razu cyk lepsze oceny no widzicie a wy czemu jeszcze nie chodzicie na korepetycje?
  • Odpowiedz
ta, a ja jestem Playboi Carti, jestem czarny i w przerwie od wydawania muzyki pisze sobie baity na wykopie


@iluvmypickle: no i widzisz, #!$%@? wiesz o tym jak wygląda branża i gdzie jest sufit. Typowy piwniczak co od zawsze na wykopie słysząc historie, że ktoś dobrze zarabia mówił "hehe chłopaki, zobaczcie jaki bait, bo nikt tyle nie zarabia, co nie?" Żyj sobie dalej w przekonaniu, że za 15k trzeba stópki
  • Odpowiedz
  • 0
@WyjmijKija:

Nie wiem czym ty się chwalisz - powinieneś spalić się ze wstydu za godzenie się za takie stawki. Ja jestem z innego środowiska, u mnie interesy załatwia się się po cichu, nie mówie ile zarabiam a jeśli już to zaniżam i podaje różne stawki żeby nikt dokładnie nie wiedział ale po kolei:

Po pierwsze tak jak wspomnałem twoje 30k to grosze w porównaniu do innych zawodów, byle typ po zawodówce może mieć te
  • Odpowiedz
  • 0
@Augustin_Pedroza_Espinosa: no ale to jest prawda - kiedy ostatnio słyszałeś o jakimś innowacyjnym projekcje? Kiedyś programiści pisali pierwsze systemy operacyjne, aplikacje itp. a teraz wszyscy klepiemy crudy - zmieni się nazwy klas, zmiennych, użyje innej paczki ale to dalej jest ten sam crud.
  • Odpowiedz
@iluvmypickle: wiesz, już było wielu takich co wieszczyli różne końce. Miał być koniec historii, koniec odkryć w dziedzinie fizyki czy inne banialuki. Cechą wspólną tych wszystkich wieszczy, którzy sądzili, że już nic więcej się nie da stworzyć/wymyślić było to, że wszyscy się mylili, pomimo tego, że niektórzy to zdecydowanie wybitne umysły. Mylili się np. Einstein i Hawking.
  • Odpowiedz