Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#pcmasterrace #xbox #gry #ps5 #pc

Dajcie rady staremu dziadkowi co zatrzymał się w technologii na latch 2010-2012 XD Mam w końcu czas i możliwości nadgonić trochę zaległości z młodych lat i chciałem z różową popykać w gierki. Nie jesteśmy pro gejmerami, chcemy ogać kilkanaście znanych tytułów: stare Portale, Baldurs Gate, RDR1&2, Cajberpanka, GTA V, Rimworld, Factorio (no to akurat na PC tylko). Nigdy nie miałem na własność żadnej Playstation 3, 4 czy tam 5, żadnego Xboxa, a wyłącznie grałem na PC. Kompa też już mam leciwego i do gier się nie nadaje.
Coś tam słyszałem, ale za bardzo nie ogarniam XD

Xbox series S? Widziałem, że używkę można wyrwać za śmieszne pieniądze, wikszosć znanych tytułów chyba jest, GamePass co pozwala na dostęp bez kupowania gier w wersji pudełkowej. Trzeba kupić TV (nie mamy XD czyli + 2500 PLN).

Xbox series X? Lepszy sprzętowo niż S, opcja posiadania gierek na płytce, w zakupie wyjdzie trochę drożej. Coś więcej? Trzeba kupić TV (nie mamy XD czyli + 2500 PLN).

PS5? Najlepsza pod kątem wydajności? Dużo gierek, exlusivy, ale chyba najdroższa z konsol? Trzeba kupić TV (nie mamy XD czyli + 2500 PLN).

PC? Najdrożej ze wszystkich sprzętów (sama karta graficzna tyle co PS5). Wszystkie dostępne tytuły, PC posłuży nie tylko do grania.



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: Xbox Series S to "maszynka do game passa" i cena/jakość jest rewelacyjna, ale jeżeli chciałbyś ograć np. Cyberpunka to bardziej celowałbym jednak w Series X (konsola to gdzieś ~ 2000 zł).
Jeśli chodzi o PC no to na pewno najdroższa opcja, ale też najbardziej uniwersalna, ale to sam sobie zerknij na zestawy: https://techlipton.pl/2024/polecane-zestawy-komputerowe-czerwiec-2024/ - za to 4000 zł już kupisz spoko zestaw.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): PCta to bym dla samego RimWolrda brał.

Albo nawet dwa. Do RimWolrda nie muszą być nawet jakieś mocne.

Polecam pograć z różową z modem na Multiplayer i razem sterować kolonią.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: nie musisz mieć telewizora do grania na konsoli. Ja najczęściej gram na monitorze. Nikt tego nie sprawdza ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No i bierz PS5, bo jest masa exów, zwłaszcza z poprzedniej generacji, którą ominąłeś, a które możesz po taniości ograć w abonamencie. A The Last od US czy Ghost od Tsushima robią robotę
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Bierz Series X, bo gry działają lepiej, sporo gier, które jest w 30 FPS na Series S, masz w 60 FPS na Series X, a to robi dużą różnicę. Sam w styczniu tego roku kupiłem pierwszego Xboxa w życiu, w gry nie grałem od ok. 12 lat w ogóle i teraz mam frajdę jak małe dziecko, bo ogrywam gierki z ostatnich 10-12 lat, które w formie kluczy z Argentyny
  • Odpowiedz