Wpis z mikrobloga

Drogi pamiętniczku! Jestem właśnie #zagranico i ponieważ nie znam niemieckiego (znaczy Ich spreche keine Deutsch) włączyłem sobie BBC World. Sprawa jest poważna, bo #idiokracja i #clownworld wchodzą na pełnej kur…, znaczy petardzie. Leciał krótki, kilkuminutowy reportaż o tym jak to ojciec z synem wyławiają śmieci (głównie złom) z dna Sekwany. Przez ok 25% czasu prezentowano następujące fakty:
I primo - to, że silny magnes (chyba neodymowy) "przykleja się" do barierki/balustrady;
II primo-ultimo - to, że hak kotwiczny może się zaczepić o jakiś przedmiot na dnie.
No, żeż #jprdl - kiedyś miałem więcej szacunku do BBC, teraz to już nie te czasy, co kiedyś. #kiedystobylo #nostalgia
  • 3
  • Odpowiedz
  • 2
@tos-1_buratino: Słuszna uwaga. Zresztą mamy tzw. miesiąc du… my (mam nadzieję, że ktoś kiedyś mi "po chłopsku" wyjaśni w jaki sposób można być dumnym z czegoś na co nie ma się najmniejszego wpływu), a w byłej stolicy guten Kaisera Franza z tejże okazji oznaczone są m.in. tramwaje. Przebywam w okolicach centrum i bardzo ciekawym jest fakt, że przeważająca większość tramwajów oznaczona jest flagą tęczową oraz flagą UE, później - jedynie tęczową,
  • Odpowiedz
@tr0llk0nt0: Kiedyś na Discovery Channel leciało coś co przynajmniej choć trochę ocierało się o naukę a teraz paradokumenty o lombardach, aukcjach nieopłaconych magazynów, kopaniu złota i kosmitach.
  • Odpowiedz