Wpis z mikrobloga

#zdrowie #dieta #medycyna #mirkokoksy
Co jakiś czas, z 4-5 razy do roku mam takie mega skurcze łydki w nocy, że siadam praktycznie na łóżku i ściskam z bólu tę łydkę, bo mam wrażenie, że mi eksploduje, mięsień jakby twardnieje. Po chwili kiedy wydaje mi się, że ustępuje to znowu wraca. Następnie z dobre 3-4 dni mam ogromny ból do tego stopnia, że problemem jest wchodzenie po schodach.

Ktoś podpowie z czym to może być związane? Generalnie badania krwi zawsze w porządku, może potas podwyższony czy coś tam obniżone ale praktycznie w normie. Raczej kondycja ok, nawet coś tam macham na siłowni, biegam, suplementacji zero.
  • 11
  • Odpowiedz
@j__b: niedobór witamin, bądź przyswajanie ich w posiłkach w których witaminy się nie przyjmują, idź do lekarza, przedstaw problem, poproś o badania krwi, standardowe +żelazo, magnez wit D, lekarz podpowie (część będzie dodatkowo płatna)
  • Odpowiedz
@j__b: raczej z niczym, najbardziej psychika, ew. trochę sobie przeciążasz te nogi, lub coś tam nie dopijesz / nie dojesz (nie razem), jak skurcz chwyta to należy natychmiast podciągnąć palce do góry (noga prosta), znaczy się do brody, tak jakby naciągać łydkę i generalnie po problemie winno być
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@BackInBlack: robię raz w roku mega komplet badań i muszę cię zmartwić że zawsze mam naprawdę bardzo w normie, nic jakoś mega nie odstaje.
  • Odpowiedz
@j__b: tylko że skurcze to typowy objaw braku witamin, najczęściej witaminy D (po okresie zimowym), która co więcej jest rozpuszczana w tłuszczach, a w przypadku diet ubogiej w tłuszcze możesz mieć jeszcze mniej
niedobór magnezu może zaburzać pracę nerwów, a jego wchłanianie wspomaga witamina D
wymieniłem też żelazo, bo obniżony poziom powoduje niedokrwistość, a co za tym idzie niedobór witamin rejonach końcówek żyłek
  • Odpowiedz
@j__b: z żelazem ostrożnie, lepiej nie suplementować bo sprzyja to nowotworom, jak już to lekko dokwaszać posiłki, to trochę więcej się żelaza wchłonie
  • Odpowiedz