Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Co to oznacza, gdy ktoś podczas rozmowy z Tobą nie umie wypowiedzieć się spokojnie, tylko krzyczy, jakbyś zrobił coś złego? A potem jeszcze ma do Ciebie pretensje, że to Ty krzyczysz na niego, mimo że to on tworzy taką atmosferę i podsyca Twoje emocje, że trudno nie zareagować w ten sam głośny sposób, jak on na Ciebie? Do tego Cie ignoruje i nie słucha, albo jak Ty coś mówisz, to odpowiada sam sobie, ale potem na Twoją uwage odpowie krzykiem, że on dobrze słyszy. To wszystko z jego strony, to eskalacja emocji bez logiki i często gada głupoty, ale jak próbujesz go wyprowadzić z błędu uzasadniając dlaczego sie myli, to Cie ignoruje/nie słuchai odpowiada sam sobie - co jeszcze bardziej wpływa na Twoje emocje, bo wywołuje frustracje przez to że jest sie ignorowanym ¯_(ツ)_/¯

#psychologia



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Jailer
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 13
  • Odpowiedz
  • 0
@mirko_anonim albo jest stary I zaczyna się demencja. Moja babcia tak ma lvl 75. Zaczyna rozmowę od krzyku, jak podnosisz głos to mówi pod nosem, ale Ty uważaj se z krzykami, nie do mnie tak, ja głucha nie jestem. Każde zadnie zaczyna od nie oczywiscie z krzykiem: nie wstajesz jeszcze 6:30 już. Nie jedziesz do sklepu? Nie jadłeś? Etc
  • Odpowiedz
@Arseri: to nie demencja, to narcyzm. Narcyzm wbrew pozorom sie rozwija w kilku takich nieoczywistych scenariuszach typu jestem chory na nowotwor i wszyscy skaczcie kolo mnie albo wlasnie jestem stara 75lvl i mi wszystko wolno, bo starych macie szanowac

Wbrew pozorom jak sie zastanowisz to mechanizm ten co zawsze, typu zostalem bogaty / gwiazda rocka / whatever i jestem lepszy, a wy gorsi i huya mi zrobicie, tanczcie
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @programista15cm Wydaje mi sie, że jest za głupi na bycie narcyzem, bo wiele rzeczy nie ogarnia i to nawet przy innych (nieznajomych osobach) np w miejscu publicznym przykładowo byłem z nim sprzedać troche złomu na skupie i waga chwilowo była nieczynna i właściciel wyraźnie powiedzial by nie wykładać na wage na razie, to ten jakby nie słuchał i dalej próbowal rozładowywać auto na wage aż musiały mu
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @programista15cm Najbardziej to właśnie wkurza jak tak eksaluje emocjami podsycając je również u drugiej strony bez żadnej logiki, jak podejdziesz do tego z chłodną głową i odpowiesz logicznie uzasadniając swoja decyzje, to sie obraża, ale potem jest normalnie, albo kiedy jade z nim autem i to on prowadzi, to wpada w jakiś słowotok w ogóle nie zwracając uwagi na droge, wiec jakby coś mu w tej chwili
  • Odpowiedz
Wydaje mi sie, że jest za głupi na bycie narcyzem


@mirko_anonim: co to mialo by znaczyc wg Ciebie? jak mozna byc za glupim na zaburzenie osobowosci?

to ten jakby nie słuchał i dalej próbowal rozładowywać auto


@mirko_anonim: bo on wie lepiej + uznaje nadawce komunikatu za smiecia, to min objaw narcyzmu

bo narcyz oszukać sie nie da


@mirko_anonim: co? o czym ty bredzisz w ogole?

eksaluje emocjami podsycając je
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @programista15cm Ok, wg Ciebie to może być objaw narcyzmu, to Twoje zdanie i masz do tego prawo, bo wg mnie narcyzi sie nie dadzą komuś oszukać no właśnie przez swój egocentryzm i sie na szaro komuś nie dadzą zrobić - przynajmniej tak ja rozumiem to zaburzenie, a to mi do niego nie podobne. Narcyz też wykorzystuje innych do swoich celów, a go Ty możesz wykorzystać bardzo łatwo,
  • Odpowiedz