Wpis z mikrobloga

Dobry wieczór. Miałem do zrobienia przegląd w dniu 27.05 który zakończył się niestety wynikiem negatywnym. Stąd moje pytanie czy mimo negatywa miałem prawo jeszcze jeździć samochodem w tym dniu skoro badanie techniczne miałem ważne właśnie do 27.05? Na cepiku wygląda to trochę słabo bo od pierwszego do drugiego badania mam nabite 60km a negatyw wpisany. #mechanikasamochodowa #przeglad #auta #samochody
  • 7
  • Odpowiedz
@TurboWoyak: Zawsze możesz powiedzieć że nie było to jeżdżone na drogach publicznych. A tak to nawet jak policja zatrzyma samochód bez przeglądu to do niedawna nie wystawiała żadnego mandatu.

Diagnosta mógł dać zakaz dalszej jazdy jakby to było niebezpieczne.

Natomiast przy pojawieniu się przynajmniej jednej usterki istotnej wynik badania określa się jako negatywny. Usterka stwarzająca zagrożenie skutkuje zabraniem dowodu rejestracyjnego w Stacji Kontroli pojazdów oraz zakaz dalszej jazdy danym pojazdem.


https://stacjakontrolicel.pl/przeglady-techniczne-najczestsze-pytania/
  • Odpowiedz
@kimunyest95 zmatowiala lampę. Niesprawna żarówke. Dziurę w wydechu. Wyciek oleju. Zawieszenie lub hamulce, które nie przechodza testów. Zbyt dużą emisje spalin. Odprysk na przedniej szybie na wprost kierowcy. Zbyt przyciemnione szyby. Slicki zamiast opon ;) Uszkodzona tablice rejestracyjna. Niezgodność tabliczki z dowodem rejestracyjnym (to moje, po kilku latach przeglądów diagnosta doszukał się literowki w dowodzie rejestracyjnym - były przestawione cyfry DMC na tabliczce i w dowodzie i musiałem odkręcać w wydziale transportu).
  • Odpowiedz