Wpis z mikrobloga

Nic tak mnie nie zaskoczyło jak ostatnia reakcja wykopków na 4 dniowy tydzień pracy.
Kiedy podnoszono minimalną to było wycie, że panie jak to tak można sztucznie ustawą podnosić pensje. Pisowskie złodziejstwo.

Kiedy z 5 dni robi się 4 przy zachowaniu tego samego wynagrodzenia, to już krzyku nie ma bo przecież i tak 20% czasu pracy nic się nie robi xD

Rozumiem, że przykładowy kierowca miejskiego busa będzie jeździł 25% szybciej żeby wyrobić różnicę przejechanych kilometrów w tygodniu, a w budowlance 25% szybciej pracować?xD

Sznur na szubienicy tylko dajcie ludziom w ręce.

#gospodarka #polska #rzad #polityka #praca #zarobki
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 5
@dqdq1: Czyli zmniejszenie czasu pracy obowiązywać będzie tylko elitę z korpo z warszawy a reszta będzie na nich robić? XD
@CzarnyOwiec więcej kierowców którym bedzie trzeba zapłacić czyli cena za usługę wzrośnie
  • Odpowiedz
@CzarnyOwiec: @gracilis nie wiem jak będzie to rozwiązane i czy w ogóle. Osobiście wątpię ze w ogóle do tego dojdzie.

Natomiast jeśli chodzi o prace fizyczna nie widzę możliwości krótszej pracy. Taka specyfika tych zawodów.
  • Odpowiedz
@gracilis: nie widzę sensu siedzenia w pracy dla czyjegoś poczucia sprawiedliwości. Mi praca zajmuje coraz mniej czasu, ale w innych zawodach jest to niemożliwe.
  • Odpowiedz