Wpis z mikrobloga

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Waleczny_Kalafior ja tam Z nie jestem, pokolenie wstecz ( ͡º ͜ʖ͡º) np ale kilka lat zeszło nim się tego nauczyłem. Myślę, że obecna firma była przełomem. Spoko kasa, stanowisko, lokalizacja ale... Tylko na papierze. Finalnie nie mam swojego miejsca, stanowiska, obowiązków, #!$%@? wie co robię. A do tego #!$%@? TL xD raz, drugi, trzeci pytałem co dalej... Cisza. Mieliśmy pogadać w poniedziałek, wczoraj. Cisza. No to uderzyłem
  • Odpowiedz
Mental robaka


@wzorowy_obywatel_unii_europejskiej: To jest spadek po minionych dekadach, gdzie człowiek szukający pracy faktycznie był robakiem. Nic tak nie umniejsza człowieka jak kilkanaście % bezrobocia w regionie, a bywało o wiele więcej i to w skali kraju. Niektórzy ludzie dostali nieźle po dupie - chciałbyś zostać zwolniony za 3 dni L4 z perspektywą szukania kolejnej pracy przez rok? A tak to wyglądało.

Teraz, w czasie pełnego zatrudnienia, wydaje się to abstrakcją,
  • Odpowiedz
A awans? Panie Areczku, nie mamy nikogo na pana miejsce aktualnie, prosze jeszcze #!$%@?ć za 3 za tą samą kasę xD


@harrame: zwlaszcza, ze bardziej oplacalne dla firmy jest zastapienie na danym poziomie kims z zewnatrz, zeby cala struktura piramidy na wymagala awansu (w koncu ktos ciebie musi zastapic)
  • Odpowiedz
@Waleczny_Kalafior: w zimę kierownik pytał czy ktoś zostanie, ale nadgodziny do odebrania to tylko się uśmiechnęliśmy. Inna gadka była na wiosnę, jak powiedział, że nadgodziny płacone podwójnie i gra gitara:) nigdy nie zgadzajcie się na darmowe godziny pracy, to nie wasza firma
  • Odpowiedz
@Waleczny_Kalafior: @Glikol_Propylenowy @wzorowy_obywatel_unii_europejskiej

Nie no, ale co do zasady, to chłop ma rację. Te wszystkie januszexy i ciśnięcie pracowników jak i Z to jedyny sposób na utrzymanie wysokiego poziomu zamożności krajów Zachodnich. No, januszexy i parytet dolara pozwala nam mieć błędne spojrzenie na to jak świat wygląda, ale to tylko złudzenie.

Prawda jest taka, że za kilka dekad januszexy się pozamykają a w ich miejsce wejdą Chińscy, Indyjscy, Brazylijscy kołchoźnicy, gdzie
  • Odpowiedz
@Waleczny_Kalafior aha czyli #!$%@? sie za pieniadze szefa przez 8-10 godzin miesiecznie czyli walisz w #!$%@? szefa na 1 dzien roboczy w miesiacu i uwazasz, ze to jest wporzadku bo nikt nie zauwazyl? xD jak #!$%@? batonika w sklepie i nikt nie zauwazy to tez jest wporzadku idac ta logika?
  • Odpowiedz
@jan-banas

@Waleczny_Kalafior: @Glikol_Propylenowy @wzorowy_obywatel_unii_europejskiej


Nie no, ale co do zasady, to chłop ma rację. Te wszystkie januszexy i ciśnięcie pracowników jak i Z to jedyny sposób na utrzymanie wysokiego poziomu zamożności krajów Zachodnich. No, januszexy i parytet dolara pozwala nam mieć błędne spojrzenie na to jak świat wygląda, ale to tylko złudzenie.


Prawda jest taka, że za kilka dekad januszexy się pozamykają a w ich miejsce wejdą Chińscy, Indyjscy, Brazylijscy kołchoźnicy,
  • Odpowiedz
@ZielonyRozpustnik

@Waleczny_Kalafior aha czyli #!$%@? sie za pieniadze szefa przez 8-10 godzin miesiecznie czyli walisz w #!$%@? szefa na 1 dzien roboczy w miesiacu i uwazasz, ze to jest wporzadku bo nikt nie zauwazyl? xD jak #!$%@? batonika w sklepie i nikt nie zauwazy to tez jest wporzadku idac ta logika?


Logika taka sama jak przy liczeniu strat artystów z tytułu piractwa.

Dodam, że to dzięki mojemu "#!$%@? się za pieniądze szefa"
  • Odpowiedz
@Waleczny_Kalafior: to też zależy od pracy i od przełożonego. Ja np czasem te pół godziny zostanę coś porobić, żeby na następny dzień mieć spokój (czyli sam dla siebie, dla własnego spokoju), za to nigdy nie było problemu zwolnić się godzinę czy później zacząć. W efekcie więcej mam wolnego czasu niż go poświęcam na pracę. Mi tam pasuje, nikt też do niczego nie zmusza, nigdy nie byłem proszony o robotę ponad i
  • Odpowiedz