Wpis z mikrobloga

W Polsce łączną liczbę imigrantów można szacować na ok. 3,5-4 mln, z czego 60-75% stanowią Ukraińcy wynika z raportu Warsaw Enterprise Institute.
Czyli już ok 10% populacji Polski to imigranci. A do tego dochodzą jeszcze mniejszości (np. Niemiecka).
GUS podaje dane nie uwzgledniając przypływu migrantów, a tych mam wrażenie jadąc przez miasto albo robiąc zakupy, że jest coraz więcej. Jak byli sami Ukraińcy i Białorusini to jeszcze się tak nie rzucało w oczy ale teraz mam wrażenie, że jest coraz więcej azjatów i hindusów.
Także demografia i wskaźnik dzietności to jedno, ale patrząc na liczbę migrantów to mam wrażenie, że populacja nam się jednak zwiększa.
#demografia #imigranci
  • 7
  • Odpowiedz
@Klimbert: ja już nawet przestałem się dziwić, że jak w piątek wieczorem idę na zakupy w swoim mieście powiatowym, to po tej samej biedronce chodzi 15 hindusów, ale i kilka kobiet mówiących po hiszpańsku (jeśli miałbym strzelać, to powiedziałbym, że z Kolumbii), a pan Wietnamczyk wykupuje całą lodówkę piersi z kurczaka.
  • Odpowiedz
W Polsce łączną liczbę imigrantów można szacować na ok. 3,5-4 mln, z czego 60-75% stanowią Ukraińcy wynika z raportu Warsaw Enterprise Institute.

Czyli już ok 10% populacji Polski to imigranci.


@Klimbert: Co najmniej dwa razy zawyżono szacunki, powiem że niw spodziewałem się tego po WEI, według zusu 1,1 mln. imigrantów płaci składki licząc rodziny itp. nie będzie tego więcej niż 2 mln.
  • Odpowiedz
tobie to jakich statystyk nie podać, to wszystkie są dwukrotnie zawyżone, albo dwukrotnie zaniżone xD


@zmarnowany_czas: nie mówimy o statystykachj tylko o szacunkach, statystyka to 1,1 mln. obcokrajowców w zusie.
  • Odpowiedz
  • 0
statystyka to 1,1 mln. obcokrajowców w zusie


@HaPe: co jest tylko pewnym wycinkiem migrantów. Ale osobiście też uważam, że jest ich ok 2-2,5 mln bo dochodzą, dzieci, uchodźcy, studenci i ci co robią na czarno.
  • Odpowiedz