Wpis z mikrobloga

@JustJoinIT: polscy programiści mają być przede wszystkim TANI a innowacyjne projekty, przy których aż chce się pracować można policzyć na palcach jednej ręki, jest garstka firm, która robi coś ambitnego.
Większość to tanie klepanie a akurat Polacy z Hindusami dobrze pokrywają czas wsparcia w modelu follow the sun.
  • Odpowiedz
lvl 26 here, 6 lat temu skończyłem studia informatyczne, do dziś nawet przez 1 dzień nie pracowałem w zawodzie, a mieszkam na obrzeżach jednego z TOP5 miast wojewódzkich w Polsce.


@Madridista98: no jak 6 lat temu nie znalazłeś pracy w IT to znaczy, że nie szukałeś albo te studia skończyłeś, bo cię #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@JustJoinIT: jak nie zacząłeś pracować 8 lat temu albo nie jesteś wybitny to nie wejdziesz. R&D w korporacjach i masz luzik i spoko pieniądze, można sobie popracować nad rozwiązaniami wchodzącymi na rynek za kilka lat. CRUDów nie robiłem ale może być tylko gorzej, deadline i klienci = nie podziubiesz sobie na spokojnie tylko będziesz ciągle oceniany z wydajności, albo będziesz #!$%@?ć albo żyć w stresie że projekt się skończy i podziękują
  • Odpowiedz
@JustJoinIT: To nadal branża w której można dobrze zarobić i daje dość dobre warunki pracy. Natomiast przez prosperitę w tej branży wykorzystały środowiska bootcamopowe roztaczając idylliczną wizję "programista15" czy raczej "tester10k" i zmawiano wszystkim ludziom w koło że będą zarabiać kokosy jak tylko przejdą ich kurs, nie muszą nawet za bardzo umieć klikać w komputery. I przychodziły te tłumy ludzi, często kompletnie nie rozumiejących co tam robią i po co tam
  • Odpowiedz