Wpis z mikrobloga

Mam wrażenie, że te afery mają przeciwstawny skutek od oczekiwanego. Sprawia, że ludzie którzy nie są fanami PIS, ale nie siedzą za bardzo w polityce myślą sobie "Oho, skoro tyle afer to na pewno ludzie przejrzą na oczy i nie zagłosują na PIS, to w takim razie nie ma sensu iść na wybory". Może tak wcale nie jest, ale naprawdę nie widzę żadnego innego wytłumaczenia jakim cudem PIS ma tendencje wzrostowe przy tym wszystkim co się dzieje. Ja rozumiem życie w bańkach informacyjnych i że PIS ma dużo lojalistów, którzy nigdy w życiu by nie zagłosowali na kogoś innego, ale no naprawdę, ten plus w notowaniach naprawdę ciężko zrozumieć[]

#sejm #polityka #pis #bekazpisu #neuropa #4konserwy
Kagernak - Mam wrażenie, że te afery mają przeciwstawny skutek od oczekiwanego. Spraw...

źródło: Bez tytułu

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
Ale to, co mówisz, nie miałoby wpływu na sondaże. Taki zdemobilizowany wyborca np. KO nagle nie odpowie w ankiecie, że popiera PiS.


@wstanczyk: Wystarczy że nie pójdzie zagłosować i już się słupki w stronę PiS ruszą. Myślałem, że to dla Ciebie jasne?
Nie operujemy tutaj na liczbach bezwględnych wyborców tylko procencie głosów i frekwencji.
  • Odpowiedz
Wystarczy że nie pójdzie zagłosować i już się słupki w stronę PiS ruszą. Myślałem, że to dla Ciebie jasne?


@matt-pitt: Ale nie na sondażach. Nie załapałeś. Wiesz, że tam pytają normalnie ludzi, a nie wróżą sobie tego z fusów?
  • Odpowiedz
ten plus w notowaniach naprawdę ciężko zrozumieć[]


@Kagernak: to poparcie dla pisu, a konkretnie mechanizm to imho wyjaśnił... ziemkiewicz. Tylko on to mówił o SLD i 20-30 lat temu i jeszcze zanim się sprzedał. Otóż to jest mentalność cwaniaka, taki wyborca myśli, że uczestniczy w przekręcie. Taki obajtek to cwaniak, ale ja też jestem cwaniakiem bo zagłosuje na niego i wykiwamy system, on ukradnie,
  • Odpowiedz
Może tak wcale nie jest, ale naprawdę nie widzę żadnego innego wytłumaczenia jakim cudem PIS ma tendencje wzrostowe przy tym wszystkim co się dzieje. Ja rozumiem życie w bańkach informacyjnych i że PIS ma dużo lojalistów, którzy nigdy w życiu by nie zagłosowali na kogoś innego, ale no naprawdę, ten plus w notowaniach naprawdę ciężko zrozumieć[]

@Kagernak: To wyjdź ze swojej bańki informacyjnej i
  • Odpowiedz