Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mam problem z siostrą.
Mama w spadku przepisała dom na mnie i siostrę. Dom spłacam ja i mama. Mieszkam w nim, remontuje. Dom będzie spłacony za 12 lat. Inflacja 2.5% rocznie. 100000 teraz to powiedzmy 180000 w czasie spłaty kredytu za 12 lat. Czyli mojej siostrze należy się jej połowa.

Ona uważa że ja nie mogę zacząć jej spłacać teraz ale za 12 lat. Że wezwie się do wyceny domu faceta i z tej wyceny 1/4 jest jej.

Tylko ja uważam że to nie fair. Jej się należy tylko to co mama spłaciła, połowa mamy części. Dodatkowo robię jej przysługę bo chce zacząć spłacać teraz. W przeciwnym razie będę strasznie stratny bo inflacja i dom będzie wart więcej a ja będę jej “dłużny” więcej niż moja połowa kredytu bo moje zarobki wzrosną może kilka procent max. Na kredycie jestem ja i mama nie siostra. Co uważacie? Jak byłoby fair?

Opcje
Sprzedać domu nie chce bo w niego inwestuje
Sprzedając dom wcale nie będę w lepszej sytuacji bo domy będą droższe za te 12 lat
Trzecia opcja to samemu spłacać kredyt odciążając mamę a siostra nic z domu nie dostaje

#dom #kredyt #spadek #inflacja



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 2
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: a co mama sądzi?
"Że wezwie się do wyceny domu faceta i z tej wyceny 1/4 jest jej." - czemu 1/4? jak przepisała na Ciebie i siostre to nie 1/2?
ciekawy problem..
  • Odpowiedz