Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Siemka, może są tu jeszcze jakieś prawdziwe #rozowepaski które mi pomogą, ale normalne #niebieskiepaski też chętnie poproszę o opinię xD

Tl;dr: Czy wypada mi pójść na sam ślub do kościoła na wesele starej przyjaciółki jeśli dostałam też zaproszenie na wesele?

Zostałam zaproszona na wesele do mojej przyjaciółki z liceum. Niestety kontakt po szkole nam się zatarł, obie się wyprowadziłyśmy do różnych miast i tak w sumie była cisza od 4 lat. Napisala do mnie na fb że chcialaby mnie zaprosić, próbowałyśmy się zgadać na spotkanie ale się nie udało i finalnie zaproponowałam przesłanie zaproszenia pocztą.
Ślub jest w naszym rodzinnym mieście, znam jej narzecziengo bo chodziła z nim jeszcze w czasach szkolnych tylko niestety pierwszy problem jest taki że aktualnie choćbym bardzo chciała to nie mam nawet tych 300-400zł za talerzyk ze względu na sytuację finansową (biedny student na UZ here), a co dopiero na jakiś większy prezent. Wesele wiąże się z wydatkiem na który mnie po prostu teraz nie stać.
Drugi problem jest taki że mój partner nie chce jechać ze mną, moją koleżankę widział chyba raz w życiu na początku naszego związku. W ogóle oboje jesteśmy takie piwniczaki i na imprezy nie chodzimy, ja nawet nie umiem tańczyć xd Nie chcę go zmuszać bo szanuję jego zdanie, dodatkowo też musiałby wygospodarować pieniądze na prezent i eleganckie ubrania.
Początkowo myślałam żeby jakoś nadszarpnąć budżet i pójść sama, ale rodzina mnie uświadomiła że samemu na wesele tak głupio, bo będę siedzieć sama przy stole i nawet nie będę miała do kogo się odezwać - no i w sumie mają rację. Nie chcę być punktem uwagi dla pijanych wujków którzy za punkt honoru obiorą sobie wyciągnięcie mnie do tańca "żeby taka młoda sama smutna nie siedziała".
Drugi pomysł był więc taki żeby pójść na sam ślub do kościoła i wręczyć jakiś skromny prezent (oczywiście wcześniej dalabym znać że nie będzie mnie na weselu).

Tylko no nie wiem czy wypada XD Już i tak będę musiała specjalnie na ślub przyjechać do miasta bo to drugi koniec polski i tak dziwnie jak przyjdę na sam ślub a wesele nie ( ͡° ʖ̯ ͡°) W internecie są same sytuację na odwrót czyli ktoś chce się wprosić na wesele jak dostał zaproszenie na sam ślub XD

Inb4 "zaprosiła cię dla koperty" - wiem że jest taka możliwość XD Ale niestety moja sentymentalność się odezwała, jakiś czas temu już myślałam żeby odnowić kontakt ale jestem pusią życiową no i finalnie nie napisałam (,) Byłyśmy naprawdę dobrymi przyjaciółkami i zrobiło mi się bardzo miło jak napisała - że jeszcze o mnie pamięta i chciałaby żebym uczestniczyła w tym ważnym dla niej dniu. Ja też bym chciała tam być mimo wszystko bo nasze relacje nie zakończyły się w jakiejś złości, po prostu któregoś dnia jedna z nas nie odpisała i jakoś tak wyszło. Jak nie przyjdę na wesele to pewnie szanse na odnowienie przyjaźni kiedys juz w ogóle spadną do 0 ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Wyszło długie #!$%@? ale będę wdzięczna za poważne rady XD

#kiciochpyta #slub #wesele #logikarozowychpaskow



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 3
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: powiedz jej, że będziesz tylko na ślubie, powiedz, że masz aktualnie trudną sytuację finansową i organizacyjnie z przyczyn osobistych (nie musisz wnikać co i jak z partnerem) nie chcesz iść sama bez swojego partnera, ale że chcesz być obecna, więc chętnie będziesz gościem na samym ślubie. I kulturalnie, i elegancko, i milo, i... z głowy.
  • Odpowiedz