Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy #silownia #suplementy
Dlaczego energetyk zero typu Monster działa na mnie dużo lepiej niż kawa?
1 kawa to mało, a kiedy wypiję 2 kawy przed treningiem to źle się czuję. Energetyk działa jakby delikatniej i dłużej. Czy to kwestia syntetycznej kofeiny czy dodatku witamin?
  • 11
  • Odpowiedz
@tang64: a jaką kawę pijesz? bo jak zwykłą parzoną (2 łyżeczki) to ona ma około 60mg kofeiny, a energetyk 200mg, więc to tez ma jakiś wpływ + jak kolega wyżej napisać efekt tauryny
  • Odpowiedz
  • 0
@Pawelkolega: dzięki, czyli tauryna eliminuje skutki uboczne kofeiny? No bo u mnie różnica kolosalna jest.
@dosefurious piję z ekspresu ciśnieniowego, obliczyć ile jest mg kofeiny nie potrafię, ale przy 2 kawach są już wyraźne skutki uboczne przy wysiłku i po wysiłku
  • Odpowiedz
@tang64: ilość tauryny w energetykach jest taka że nie ma ona żadnego znaczenia xD łagodzić skutki uboczne kofeiny to jak już można teaniną

ogólnie to raczej w #!$%@? dziwne że odczuwasz jakiekolwiek negatywne działanie dwóch filiżanek kawy a monstera tak nie odczuwasz, jedyne logiczne wytłumaczenie jest takie że z tych dwóch kaw dostarczasz dużo więcej kofeiny niż 150mg (tyle masz w monsterach)
  • Odpowiedz
@tang64 mam podobnie, też odczuwam skutku uboczne po kawie. Na mnie kawa działa bardzo moczopędnie i przyspiesza trawienie, myślę że z tego to wynika.
Najlepiej na mnie działa mocna herbata sypana, jest zdecydowanie bardziej orzeźwiająca, nie powoduje żadnego roztrzęsienia lub skurczy, nie zostawia posmaku i kapcia w ustach.
  • Odpowiedz
  • 0
@pan-bartolomeu-dias: ciekawy sposób, faktycznie czarnej jak się sypnie więcej i parzy krótko to "czuć" moc. Muszę spróbować przedtreningowo. A kawę lubię smakowo, w biurze działanie jest ok ale przed wysiłkiem to tragedia
  • Odpowiedz
@tang64:
1. Z kawy nie wypijesz tyle kofeiny jak z energola (tzn. wypijesz ale nawet jak dobrze ją tolerujesz to i tak współczuje twojej toalecie)
2. Napoje gazowane szybciej się wchłaniają
3. Cukier i dodatki
4. Słodki smak pobudza

W rzeczywistości 90% efektu to pkt. 1.
  • Odpowiedz
  • 0
@Pawelkolega: na razie skłaniam się do twojego wytłumaczenia. Faktycznie jak czytam tauryna uspokaja układ nerwowy, który może być przepalony od kofeiny. Dawka w energetykach to 1g, więc ma prawo realnie działać, choć lepiej 3g załadować.
  • Odpowiedz