Wpis z mikrobloga

  • 430
@mickpl: Kolejny rzut artykułów pisanych / sponsorowanych przez PZFD. Zastanawia mnie jak długo UOKiK będzie udawał, że nie widzi wszystkich problemów na rynku nieruchomości, przesłanek zmowy wśród deweloperów, czynów wprowadzania w błąd konsumentów i stosowania nieuczciwych praktyk.
  • Odpowiedz
@mickpl: zapomniales dodac grania na emocjach: narodziny dziecka, probowali dostac kredyt i sie nie udalo. Brak odpowiedniego mieszkania.
wszystko na raz sie u tej pary zdarzylo xD. Dziecko, naarodziny, brak mieszkania, brak kredytu, brak odpowiedniej oferty.
A teraz juz wszystko jest xD dziecko jest, oferta sie znalazla, tylko kredytu nie maja jeszcze XD ''BEEKEEEE dajcie mi BEEEEKEEEEE ZERO, tak zero procent dla mnie i arka, BEEE BEEKEE'''

Chwytacze emocji, wyglada
Windows98 - @mickpl: zapomniales dodac grania na emocjach: narodziny dziecka, probowa...
  • Odpowiedz
@Antiax: Odpowiedź: UOKiK nigdy nie weźmie się za deweloperów wywołujących w mediach FOMO, tak jak nikt nigdy nie rozliczy ludzi odpowiedzialnych za BK2%. Oni rządzą w tym kraju, a jak wiadomo władza nie jest skora do samoregulacji. Tak jak w Rosji: wszyscy wiedzą, że władza kradnie, ale jest ona za silna i kontroluje zbyt dużo mechanizmów Państwa żeby ktoś mógł coś z tym zrobić.
  • Odpowiedz
@mickpl: Ogólnie ten kredyt by pomógł kupić mieszkanie patoli w gównomiastach do 50k, bo tam nierucha do 40m2 do 400k spokojnie można znaleźć (do dużego lub niedużego remontu), nawet po srogich podwyżkach i pracujesz sobie spokojnie w fabryce smrodu.

Natomiast w większych miastach cena #!$%@?ła w kosmos i niemożliwe będzie znalezienie czegokolwiek przy dofinansowaniu 400k na 2 osoby a o 1 to nawet nie wspomnę xD
  • Odpowiedz
@hashasq: Ale tu z tego co wiem nie ma limitu na cenę nierucha jak w BK2 tylko na wysokość kredytu o obniżonych stopach. Czyli można wziąć te 400k na te 1-2% a resztę ceny na zwykły. Przez to ten program jeszcze bardziej pompuje balon niż ten poprzedni bo nie ma żadnych praktycznych ograniczeń.
  • Odpowiedz
@Antiax uokik jak każda instrukcja idzie w tym państwie na łatwiznę bo dojechanie olx czy innego allegro nie wymaga przesadnego grzebania i zazwyczaj sami użytkownicy zgłaszają w dużej ilości
  • Odpowiedz
@mickpl prawda jest taka, że od pół roku jest chaos, który psuje ludziom plany. Wiem, deweloperskie lobby psuje jeszcze bardziej, ale taka tymczasowość też jest problemem.
I o tym jest ten tekst.
Też byłem w takiej sytuacji, że wzięcie kredytu hipotecznego było pół roku wcześniej zaplanowane i na szczęście nikt mi tych planów nie zepsuł durnymi obietnicami.
  • Odpowiedz