Wpis z mikrobloga

Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem kupna auta. Mam 70 tys. zł i szukam czegoś, co prawdopodobnie nie istnieje. Auto musi: mieć pojemny bagażnik (min. 500 l), min. 20 cm prześwitu, dobre wyciszenie i w miarę dobry komfort na trasy, a do tego być w miarę tanie w utrzymaniu. Dobrze, gdyby było z polskiej dystrybucji .Napęd 4x4 lub/i wytrzymały automat będzie dodatkowym atutem.
Mimo że jeździłem dieslami, trochę przytłaczają mnie ich koszty użytkowania, myślałem nawet o LPG, ale znalezienie czegoś sensownego jest trudne. A już zupełnie odpadają dwudziestoletnie klasy premium w dieslu. Dziękuję, przerabiałem takie tematy.
Przebieg roczny ok. 15 tys. 60 procent trasa.
Będę wdzięczny za modele, które znacie i na które warto zwrócić uwagę.
#samochody #motoryzacja
  • 32
  • Odpowiedz
  • 0
@miekki_am Jest coś co nawet w miarę się łapie w twoje wymagania. Tzn, trochę niektóre trzeba naciągnąć, ale myślę ze jest to opcja warta rozważenia. VW Golf 7 alltrack w 1.8 180 4x4. Niestety jest tego mało, ale no dosyć ciekawa opcja.
  • Odpowiedz
@miekki_am: to mit. Miałem a6 z 2008 roku w rodzinie przez 11 lat, ktore zrobilo u nas 170kkm (lacznie 330) i poza regeneracją pompy wtryskowej i termostatu to nic sie z nim nie działo. W tych silnikach tak na prawde drogi jest tylko rozrząd, no ale bedziesz go robil raz albo w ogole.
  • Odpowiedz
@qwenti: problem w tym, że takie audiki mają 400kkm i więcej jak są ściągane do PL, potem korekta na 180-220kkm i na sprzedaż. A potem "ale te 3.0tdi się psują i są drogie w utrzymaniu, daj pan spokój".
  • Odpowiedz