Wpis z mikrobloga

W poniedziałek mam dwie rozmowy o pracę jako backend developer w PHP.
Chcąc się przygotować do nich, to jakie mogą paść przykładowe pytania podczas rozmowy technicznej? Jeśli ktoś prowadził rekrutacje, mógłby uchylić rąbka tajemnicy? (,)

Z wymagań to m.in. znajomość OOP, SOLID, GRASP, wzorce projektowe, testy jednostkowe w PHPUnit, Framework Symfony, baz danych PostgreSQL, MySQL, MongoDB, REST API, GIT, konsola Linux

#pracait #programista15k #it #rekrutacja
  • 11
  • Odpowiedz
  • 0
@Marcin-2-0: a z takich bardziej technicznych?

Jak do tej pory miałem:

Różnica między git pull a git fetch,
różnice między klasą abstrakcyjną a interfejsem,
OWASP Top ten
SOLID i wymienic z opisaniem jedna z liter,
Opisanie wybranego przez siebie wzorca projektowego
Opisać DDD i wymienić building blocks
  • Odpowiedz
a z takich bardziej technicznych?


@Trochutak: Przecież to jest techniczne, bo nie chodzi o lanie wody, tylko opisy technologii i sposobu rozwiązania specyficznych, technicznych problemów, które dany projekt ze sobą niósł. Jak czegoś ciekawego nie masz, to wymyśl, oni tego nie sprawdzają XD
  • Odpowiedz
@kimikini: dokładnie. Pracując się zapomina o takiej suchej teorii i potem przed rozmowami trzeba sobie znowu wszystko przypominać co się na studiach przerabialo ( ͡° ͡°)
  • Odpowiedz
@Trochutak: zależy na kogo trafisz ;)
W normalnych firmach luźno pytają o Twoje doświadczenie; co udało ci się osiągnąć w poprzedniej firmie, największy problem jaki musiałeś rozwiązać, czemu tak a nie inaczej.

A równie dobrze możesz trafić na firmę co cię pyta z Wikipedii ;) …
  • Odpowiedz
  • 0
@chaddeveloper: miewałem różne rekrutacje, jedne polegały na zadaniu technicznym a potem pogadance na jego temat i mojego doświadczenia, na innych miałem wyłącznie rozmowę na temat doświadczenia i wykorzystanych technologii, a na innych dosłowną przepytkę ze wszystkiego co związane było ze stanowiskiem
  • Odpowiedz