Wpis z mikrobloga

Poseł lewicy Marcin Kulasek , sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych zarabiający kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie nie ma nawet 10 złotych oszczędności, żadnych nieruchomości, kompletnie nic.
Ja rozumiem, że poseł z lewicy to pewnie swój majątek rozdaje na bieżąco uchodźcom na granicy ale czy służby państwowe nie powinny zająć się tym panem. Skoro wydaje tak dużo i ciągle nic mu nie zostaje, to może jest hazardzistą nałogowym albo ma inne kłopoty i może stać się łatwym celem dla obcych służb.
Jak działają organy państwa przy takim oświadczeniu majątkowym?
#bekazlewactwa #sejm
Polejmnie - Poseł lewicy Marcin Kulasek , sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Pań...

źródło: 20240601_131904

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Polejmnie: ten Szmydt co czmychnął na Białoruś też przez lata zarabiał i nie miał literalnie żadnego majątku.
Dla mnie TOTALNY brak niczego to jest przesłanka do tego żeby zainteresowały się nim służby.
  • Odpowiedz
@Polejmnie: ten Szmydt co czmychnął na Białoruś też przez lata zarabiał i nie miał literalnie żadnego majątku.

Dla mnie TOTALNY brak niczego to jest przesłanka do tego żeby zainteresowały się nim służby.


@thorgoth: w sumie prawda, powinny się takimi przypadkami służby zainteresować
https://orka.sejm.gov.pl/osw9.nsf/0/C22A97F43EE9B722C1258A1B004D95E1/%24File/OSW9K_034.pdf
M4rcinS - > @Polejmnie: ten Szmydt co czmychnął na Białoruś też przez lata zarabiał i...

źródło: Screenshot 2024-06-01 at 13-41-50 OSW9 - OSW9K_034.pdf

Pobierz
  • Odpowiedz
żadnych nieruchomości, kompletnie nic.


@Polejmnie Aż sobie pobrałem oświadczenie. I mam tylko jedno pytanie.
Dlaczego kłamiesz? Nie ogarniasz, że oświadczenie ma więcej niż jedną stronę?

A i żeby było ciekawiej to nie dość że nie ma oszczędności to też ma
  • Odpowiedz
@Polejmnie: Naiwniaczki- większość polityków ma przepisane majątki na żony, dzieci, rodzinę a nawet na słupy. Wszyscy oszukują w oświadczeniach majątkowych, a Memcen nie musi składać oświadczenia bo nie pobiera pensji poselskiej bo i tak więcej zarabia.
Chyba tylko część kawiorowej lewicy wykazuje tylko nieruchomości, które odziedziczyła po swoich starych komuchach.
  • Odpowiedz
Naiwniaczki- większość polityków ma przepisane majątki na żony, dzieci, rodzinę a nawet na słupy


@Nowystaryziel: Ustawa o jawności majątku rodzin wyszła z zamrażarki i wejdzie w życie prawdopodobnie w tym roku. A jak wygląda przepisywanie majątku na słupa? Bo widzę, że nie masz bladego pojęcia o ordynacji podatkowej.
  • Odpowiedz
@Polejmnie: pewnie te rubryczki nie przewiduja wszystkich mozliwych form lokowania kapitalu, moze kupil za wszystko zloto albo udzialy w firmie, prawa do tantiemów, stablecoina.. Kto chce ukryc majatek ma wiele mozliwosci
  • Odpowiedz