Wpis z mikrobloga

@Tja88: pewnie znajdą znowu jakiegoś pojedynczego murzyna w 2137-letniej historii początku Szwecji i dorobią do tego legendę jak do samuraja.
  • Odpowiedz
@thority: O samuraju to akurat wykopki doklejają legendę, że był niewolnikiem (mimo, że nie ma w źródłach wzmianki o tym). Wykopki słowo retainer tłumaczą jako służacy, gdzie większość określanych tak osób u Nobunagi było faktycznie samurajami. Wykopki ignorują, że źródła mówią o Yasuke, że był wyoski i w #!$%@? silny, bodajże że miał siłę 10 mężczyzn (oczywiście należy to traktować z przymrużeniem oka, jak kronikę Nestora o Oldze Kijowskiej na
  • Odpowiedz
  • 13
@pacjent_0: Pierwsi Polacy też byli czarni. Ogólnie wszyscy są czarni, tylko niektórzy mają jaśniejszą skórę. Nie pal tych sojowych skrętów, bo ci na mózg szkodzą.
  • Odpowiedz
@thority: Kiedy mówisz o historii i jest cholernie mało źródeł, to nie możesz mieć pewności. Na niewolnictwo też źródła nie ma, ale żeś wziął to za pewnik. Nie ja tu jestem po to, żeby wybronić kim był Yasuke (bo nie wiadomo nawet z jakiego kraju pochodził, kim był przed podróżą do Japonii, czemu towarzyszył Jezuitom, czy jako niewolnik czy ochroniarz, zwłaszcza że wiemy o tym, że jakieś wojskowe doświadczenie miał
  • Odpowiedz
@Tja88: nie wiem z jakiego okresu i jakiej czesci europy jest ten czarny gosciu ze zdjecia, ale w czasach wczesnego holocenu wiekszosc ludzi w europie to byli tzw. “Western hunther gatherer”owie i mieli oni ciemna karnacje, ciemne wlosy i niebieskie oczy. Mniej wiecej tak jak mial wygladac tzw Cheddar Man, ktorego szkielet odnaleziono w Anglii.
pastaallacarbonara - @Tja88: nie wiem z jakiego okresu i jakiej czesci europy jest te...

źródło: 1280px-Cheddar_Man%2C_National_History_Museum%2C_London

Pobierz
  • Odpowiedz
@thority:

a są jakieś źródła historyczne, które potwierdzają, że był to ważny dla historii Japonii samuraj?


Nie, bo źródeł jest cholernie mało. Przecież cały czas o tym piszę xD
  • Odpowiedz
@Tja88: Egipt radzil sobie calkiem niezle bez bialego czlowieka ;) Imperium Mali mialo swoj jezyk, walute, ludzie tam umieli pisac i znali matematyke na poziomie naszego liceum. Bylo w Afryce sporo ciekawych kultur czy cywilizacji, niestety zadna nie przetrwala. I szczerze mowiac cholera wie jak sie skonczy cywilizacja bialego czlowieka, poki co w porownaniu do niektorych cywilizacji to wiek mamy ledwo dzieciecy, a perspektywy nie sa za rozowe.

No i
  • Odpowiedz