Wpis z mikrobloga

Jak mialem <30 to wlasnie takie mialem podejscie, nie chcialem posiadac nieruchomosci, bo nie wiedzialem gdzie mnie poniesie, mieszkalem w innym miescie w innym kraju i nie zalezalo mi na posiadaniu ale wlasnie na wolnosci. Z czasem podejscie mi sie zmienilo i teraz zaluje ze nie kupilem mieszkania 10-15 lat temu
  • Odpowiedz
Przerażające jest to że za 30 lat cała masa ludzi +65 będzie musiała wynajmować mieszkanie za więcej niż wynosi ich emerytura.


@gundis24: ta pani doskonale o tym wie i taki jest zapewne cel. Na kogo w przyszłości będą głosować tacy ludzie? Kto wtedy będzie rozwiązywał ich problem poprzez dawanie, czy to dopłat, czy to mieszkań od miasta czy jeszcze w innej formie? Kto wtedy będzie siedział po drugiej stronie
  • Odpowiedz
@uncle_freddie: Meanwhile: Dosłownie w każdym kraju na zachód od nas procent ludzi mieszkających na swoim jest mniejszy od Polski i takich rodzynków jak Rumunia czy Bułgaria. I generalnie im bogatszy kraj, tym mniejszy odsetek ludzi na własności, a większy na tym słynnym wiecznym wynajmie.
  • Odpowiedz
kawiorowa lewica jak zwykle odklejenie pelne


@SUBAGAZI: Dla prawaków lewica dzieli się na dwa zbiory - bogata, czyli kawiorowa lewica, która jest lewicą tylko dla zmyłki, a tak naprawdę nie utożsamia się z ludem pracującym oraz biedna lewica, czyli roszczeniowe darmozjady, które nie mają, więc chcą zabrać innym. To rozwiązuje wszystkie dylematy światopoglądowe i stanowi prostą receptę, na jakiekolwiek wątpliwości związane z polityką.
  • Odpowiedz
@uncle_freddie: ciekawe czy to jej zdanie czy spytała 3 swoich znajomych. Najgorsze jest to, że nie można jej z tej funkcji odwołać, może tylko prezydent miasta, wpierw zatrudnił ja bo tak się umawiał, a teraz ludzie nie mogą jej odwołać.
  • Odpowiedz
Polacy po prostu kochają stare auta, niskie zarobki i życie na wiecznym wynajmie (w mikro klitkach) odc. 624163172


@uncle_freddie:

ojoj, mentalne niedorozwiniete dzieci na wypoku, nie rozumieja, ze wiekszosci ludzi nie stac na zakup mieszkania w duzym miescie, a miasto nie jest z gumy i tez nie zapewni wszystkim takiej
  • Odpowiedz
@uncle_freddie to właśnie Polacy mają problem, że wszystko musi być moje "na papierze". Ktoś bierze jakieś fajne auto w leasingu i ból dupy cebulaków, że wozi się nieswoim autem. Tylko, że taka osoba jak ją stać to sobie korzysta i ma wywalone na innych i to czyją własnością jest dany samochód i po roku oddaje i bierze nowy.
  • Odpowiedz
Dla prawaków lewica dzieli się na dwa zbiory - bogata, czyli kawiorowa lewica, która jest lewicą tylko dla zmyłki, a tak naprawdę nie utożsamia się z ludem pracującym oraz biedna lewica, czyli roszczeniowe darmozjady, które nie mają, więc chcą zabrać innym. To rozwiązuje wszystkie dylematy światopoglądowe i stanowi prostą receptę, na jakiekolwiek wątpliwości związane z polityką.


@swiadomy_anakolut: No na pewno tego typu myślenie zero- jedynkowe jest szkodliwe, ale na pewno
  • Odpowiedz