Wpis z mikrobloga

Część Mireczki, rok temu się nie udało ale w tym już musi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przymierzam się do zakupu roweru szosowego, wybrałem firmę TREK, miałem od nich już jeden rower i byłem bardzo zadowolony aczkolwiek nie była to szosa, drugi powód jest taki że bardzo blisko mnie jest oficjalny salon TREK i Serwis więc jakby jest to pewne udogodnienie, i trzeci powód jest prosty po prostu rowery tej marki mają w sobie coś co sprawia że mi się podobają.
Tylko że nie wiem który model powinienem wybrać, będzie to moja pierwsza Szosa, więc nie bardzo wiem w co warto dołożyć a za co nie warto przepłacać bo i tak jako amator nie odczuje różnicy.

Budżet: około 15-16 tyś, pewnie niektórzy powiedzą że to za dużo ale ja lubię mieć porządny sprzęt, a widziałem że ogólnie rowery szosowe są bardzo drogie.

Myślałem o tym: https://www.trekbikes.com/gb/en_GB/bikes/road-bikes/performance-road-bikes/domane/domane-sl/domane-sl-6-gen-3/p/35303/
#kolarstwo #szosa #rower
  • 30
  • Odpowiedz
  • 0
@MoonlightSh: No wiem, ale mieszkam w UK blisko Manchesteru i wlasnie tam jest Salon a nawet jak rok temu byłem to zaoferowali fajną zniżkę więc nie będzie tak źle.
  • Odpowiedz
ale mieszkam w UK blisko Manchesteru i wlasnie tam jest Salon


@Nehro: Mieszkam niedaleko Sligo gdzie jest duzy salon treka garys cycles, byłem niedawno i rowery są bardzo ale to bardzo drogie, a z tym serwisem to nie bądź taki pewny, że ci zrobią od ręki bo od czasu do czasu czegos potrzebuję, to albo nie mogą znaleźć, albo jest droższy zamiennik czy może zamówią.

Powiedz mi, 3k funtów to
  • Odpowiedz
  • 0
@4x80: Cięzko mi powiedzieć bo nie znam się na rowerach szosowych, wybrałem taki który mi się najbardziej spodobał :D
  • Odpowiedz
  • 0
@4x80: Z tego co widzę to u Ciebie jest salon gdzie mają również inne rowery, w podobnym kupowałem swojego pierwszego TREK'a i też był problem z tym serwisem, ale ten w Manchesterze to typowo sklep i serwis gdzie obsługują rowery wyłącznie TREK.

Zobacz: Trek Bicycle Manchester Piccadilly
  • Odpowiedz
też chyba szału nie robi.


@MoonlightSh: Ale trzeba przyjąć na klatę w miarę dobry karbon na rivalu axs czy 105 di2 8.5kg to doskonała waga. Za tyle napęd klasyk 7.5kg, 8kg to już przesada.
  • Odpowiedz
  • 1
@4x80: Ja jestem niestety tego typu człowiekiem że jak mnie jara napis TREK na ramie to ciężko żebym zmienił zdanie :D
No i gwarancja na ramę dożywotnia a tego się trochę boje bo słyszałem że carbon w razie upadku może pęknąć.
  • Odpowiedz
@Nehro: trek srek, ludzie na tym jeżdżą bo mają sklep pod nosem i im się nawet dętki samemu nie chce zmienić, a potem cię będą dymać na serwisie, czekaj nawet w Sligo ostatnio cennik widziałem za pełny serwis roweru czyli ci go przejrzą i wyczyszczą tylko, 120 euro.
  • Odpowiedz
@Nehro: Jeśli Ci się podoba i jara Cię właśnie napis Treka to bierz go, fajne cacko, masz dobry napęd, masz karbą. Kiedyś z czasem warto tylko wymienić opony, potem koła i można śmigać.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Poemat Chyba wlasnie tak zrobie, niby wiem ze to troche placenie za te 2 naklejki TREK ale przynajmniej masz gwarancje solidnego sprzętu.
  • Odpowiedz
@Nehro: no to tak jak Poemat pisze, bierz Domane, mam Gen 3 na 105 i głównie jeździ jako gravel. Zaskakująco wytrzymały jak na rower szosowy, a nie jestem filigranowym kolarzem.
  • Odpowiedz