Wpis z mikrobloga

Czy z kimś z Was deweloper negocjował ? Ja niestety usłyszałem że nie chcą wogole rozmawiać o cenie, bierzesz pan albo #!$%@?

Pytam z ciekawości bo ja już zapakowany ()

#nieruchomosci
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Sisaxu: Nie.

Teoretycy, co nigdy niczego nie kupili, ktorzy zyja w bance tagowej i czerpia stad jedyna wiedze powiedza Ci, ze mozna juz negocjowac. Tak, mozna negocjowac w gore, albo dostac rabat na bagatela 0,0001%. Warszawa, inne TOP 5, dobre lokalizacje - zapomnij. Moze powiatowe, albo jakies zadupie, a i tak predzej na wtornym. Deweloperzy tylko cene do gory podnosza. Jak nie zejdzie to cena bedzie stala, albo za pare
  • Odpowiedz
usłyszałem że nie chcą wogole rozmawiać o cenie


@Sisaxu: Wszystko zależy od tego co się dzieje na rynku. Był taki złoty okres pomiędzy kwietniem 2022 a listopadem 2022 - nie było wtedy klientów, ceny powyżej zdolności kredytowych, a w 2% nikt jeszcze nie wierzył. Wtedy możesz sobie znaleźć tutaj na tagu historie jak ludzie w biurach proponowali 20% w dół i nikt się z tego nie śmiał.
  • Odpowiedz
ja chcę kupić, on chce sprzedać to już wyraźny powód aby usiąść i rozmawiać o cenie


@Sisaxu: Niekoniecznie. Teraz jest raczej tak, że ty chcesz kupić, a on czeka aż dostaniesz 0% i przyniesiesz mu w zębach górę siana XD Aby deweloperka zaczęła negocjować musi dostać jasny komunikat, że rząd nie będzie ludziom zaraz rozdawał po 800 koła za frajer.
  • Odpowiedz
Może czekać, to też decyzja


@programista15cm: Może i nie może. Zależy kto. Historia pokazuje, że mogą tak do 6 miesięcy wytrzymać bez sprzedaży. Teraz właśnie czekają już 6 miesiąc i wszystko wisiało/wisi na obietnicy, że będzie 0% i sprzedaż ruszy.
  • Odpowiedz
@Sisaxu ja w tym miesiącu w ramach negocjacji straciłem 3 koła bo cena garażu poszła w górę, a rezerwację miałem tylko na mieszkanie xd pytanie o cenę wzbudziło uśmiech Pani z biura jak pytanie przez szkolnego spierdoxa najlepszej laski o pójście na studniówkę. 5 lat temu przy pierwszym mieszkaniu wszystko było do negocjacji - czas rezerwacji, harmonogram, cena. Zastanawiam się po co tym ludziom w biurach płacą hajs zamiast kupować te
  • Odpowiedz
  • 0
@grek_zorba: no to prawda u mnie to samo, tak pytam z ciekawości czy może nie powinienem był mocniej przycisnąć, ale wychodzi na to że to ta #!$%@? branża.
  • Odpowiedz