Wpis z mikrobloga

@HardWax: Przerażające, uświadomiłem sobie kiedyś oglądając jakiś film z 2000 i był tam facet co się zatrzymał w latach 80, jeśli chodzi o ubrania, motoryzacje, muzykę i w sumie wszystko.
A to jest to samo co jak ja bym udawał że jest 2005 rok teraz i robił rzeczy które w sumie nie są takie przestarzałe.
  • Odpowiedz
@GladysDelKarmen: mysz z kulką metalową pokrytą gumą, którą się człowiek bawił przy czyszczeniu jak mysz przycinała. Startowanie blaszaka, 10 min wczytywanie 98, płytka z demówkami z cdaction i potem 15 min instalacja kilku MB demówki Heroes 3. Przycisk turbo, przy którym oszukiwało się, że gra się nie zacina. Jeszcze bardzo stare, klimatyczne menu płytki CD z CD-Action z przyjemnym ambientem w tle, odpalane w DOS. Jeszcze parę lat się miało
  • Odpowiedz
Komputer to było narzędzie pracy, a nie domowy sprzęt do grania w gierki.


@GladysDelKarmen: hmm, a niby czemu nie? Ja w 1992 kupiłem komputer C64 do grania. Kumpel w podstawówce miał PC na którym pokazał mi Incredible Machines (gra z 1993 roku). Mało to ludzi miało wtedy Amigę do gier?
  • Odpowiedz
@GladysDelKarmen: internet do Polski wszedł wcześniej niż w 1994. Prawdopodobnie mylisz to z datą kiedy piractwo zostało w Polsce prawnie zakazane.
Komputer miałem od 1991 roku i służył zarówno do grania, jak i grania w gierki. W 1996 złożyłem swojego pierwszego PC, rok później zakupiłem modem 33.6Kbps. Oczekiwanie na ściągnięcie cycków to był koszmar wtedy.
  • Odpowiedz
@GladysDelKarmen: Pierwsze oficjalne połączenie mieliśmy już w 1990, nieoficjalnie jeszcze wcześniej (na Politechnice Gdańśkiej pierwszego połączenia z usenetem dokonał Marek Kubale jakoś w 88, wiem jednak, że wcale nie był pierwszym publikującym swoje artykuły Polakiem) . Powszechność pojawiła się z 0202122, a nie neostradą ;) Warto o tym pamiętać, bo to był moment kiedy zaczęliśmy wyprzedzać zachód pod tym względem. W latach 90tych w PL wśród młodzieży szkolnej internet był
  • Odpowiedz
@GladysDelKarmen: Co
Komputer wtedy przede wszystkim służył do grania, zwłaszcza, że wtedy królowały jakieś wynalazki typu Commodore, Amiga, ZX Spectrum albo Atari zamiast PC. Już w czasach PRL, w latach 80, komputery tego typu z Pewexów sprzedawały się w setkach tysięcy sztuk jako sprzęt domowy. Istniały popularne czasopisma jak np. Bajtek(wydawane od 1985), poświęcone grom komputerowym, programowaniu i domowym komputerom.
  • Odpowiedz