Wpis z mikrobloga

#oswiadczenie #slask #polska #duda

Widzę, że moderacja usunęła mój poprzedni post, ponieważ nazwałem polaków brzydkim słowem. To teraz ograniczę się do porównań bez przymiotników.

Andrzej Duda nie podpisał ustawy o języku śląskim, ustawa, która przeciętnemu polakowi nic by w życiu nie zmieniła, za to Śląskowi bardzo pomogła w zachowaniu ich kultury. Ale Polakom przeszkadza, żeby ktoś miał coś swojego - ważne żeby sąsiad miał gorzej ode mnie.

Wczoraj na wykopie dowiedziałem się, że jestem: tępym debilem, upośledzony, idiotą, który nie potrafi mówić, rylem bez wykształcenia, robolem co podchwycił 3 niemieckie słowa i ogólnie jestem niedouczonym kretynem, a najlepiej to Ślązaków zdusić w zarodku zanim się rozprzestrzenią.
Wszystko oczywiście dlatego, że jestem tak bezczelny, że urodziłem się na Śląsku i używam mowy w jakiej się wychowałem.

Czy obrażanie jakiegoś regionu tylko dlatego, że jest trochę inny nie przypomina wam dokładnie takiej samej mentalności jaką mają ruscy? Też zabijają ludzi na ukrainie i też oficjalne powody są takie, że to sztuczny naród i sztuczny język i trzeba ich zdusić i wyplewić i mieć jedną wielką Rassiję.

Typ argumentacji niemal identyczny, więc widać polak z ruskiem ma bardzo wiele wspólnego.

Natomiast ja tej argumentacji nie rozumiem. Całe życie żyłem na Śląsku i przez całe życie myślałem, że jestem takim samym Polakiem jak reszta Polski, ale to co czytam na swój temat uświadomiło mnie, że przez 30 lat żyłem w błędzie - Polak mnie nienawidzi, bo się urodziłem na Śląsku i dlatego jestem folksdojczem i stanę się prawdziwym polakiem tylko wtedy jak nasram na swój region i swoje pocohdzenie. Tego oczywiście zrobić nie mogę.

Nie mogę się też dłużej nazywać "Polakiem" - bo to byłaby największa głupota nazywać się "Polakiem" gdy Polacy cię skrajnie nienawidzą, mniej więcej tak samo jakby Ukrainiec nazywał się Ruskiem, chociaż to Rusek mu atakuje jego ojczyznę.

Dziękuję mi za pokazanie, że nie mam nic wspólnego z waszą mentalnością ruską czy tam polską - w końcu to jedno i to samo, genotyp zresztą też prawie identyczny.

Obiecuję, że od tej pory będę szczerze nienawidził narodu, który też mnie nienawidzi i obrażał ich kraj tak jak oni obrażają mnie.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MudDuster: Lepiej pozno niz wcale. Ty musiales zapasc w jakis dluuuuuugi sen zimowy ze dopiero teraz sie obudziles :)
jakby historia sie inaczej potoczyla to zylibysmy inaczej. No ale niestety polska rozkradla slask.

Szkoda ze tak pozno ale dobrze ze wogole to zrozumiales ze nas zawsze wykorzystywano a nigdy nie traktowano normalnie. Nie to panstwo.
  • Odpowiedz
@MudDuster: narodowcy są świetni w wynajdywaniu sobie wrogów. Teraz plują na Ślązaków tak samo jak opluł nas Duda. Ich zdaniem zduszą „separatyzm” xD chociaż zapewne będzie miało to zupełnie odwrotny skutek.
  • Odpowiedz