Wpis z mikrobloga

ok, dobry junior znajdzie jakąś prace
ale ilu takich kandydatów będzie 1 na 1000 czy 1 na 2500 wśród chcących wejść do branży it?

Może jakiś desperat co wydałby kasę nie tylko na bootcamp ale mentoring, dodatkowe kursy z frameworków, baz danych itp
to może po 10 miechach, po 8godzinach wkuwania i trzaskania projektów może by się załapał na wakat za 6k brutto.

Tylko czy jest to warte tego

https://www.facebook.com/kodillaCom/?locale=pl_PL

#pracbaza #programowanie #pracait #programista15k #bootcamp #gownowpis #polska
Lukardio - ok, dobry junior znajdzie jakąś prace
ale ilu takich kandydatów będzie  1 ...

źródło: Bez tytułu

Pobierz

Czy zabijanie się (czyli dzień w dzień wkuwanie) jest warte by zostać juniorem it?

  • tak 15.4% (27)
  • jeszcze jak (raz dwa będzie miał 15k msc) 6.9% (12)
  • raczej tak (jak się pomęczy to warto) 5.1% (9)
  • raczej nie (inne zawody doganiają IT) 11.4% (20)
  • już nie (dwa lata temu miało to sens) 14.3% (25)
  • nie (może się dostanie ale czy tam zostanie) 5.1% (9)
  • Nie 35.4% (62)
  • Nie wiem / nie mam zdania 6.3% (11)

Oddanych głosów: 175

  • 8
  • Odpowiedz
@Lukardio: No według mnie pójście do IT teraz to absolutna głupota i nikt kto nie miał wcześniej kontaktu z branżą nie powinien się decydować. Żadnego chodzenia na bootcampy, technika informatyczne czy studia.

To już nie jest tego warte, studia informatyczne są jednymi z cięższych, szczególnie na najlepszych uczelniach, poświęcanie często tysięcy godzin na oglądanie hindusów, kodowanie, uczeniu się nowej libki, która robi to samo co poprzednia, a to wszystko po
  • Odpowiedz
@macan to jest najwieksza sciema ;)
Ale ludzie nie czytaja umowy i warunkow umowy, tylko chwytają to haslo "gwarancja pracy" i tyle.

W rzeczywistosci to polega na tym, ze po kursie oni Ci pomagaja przez np. 3 miesiace napisac dobre CV, zrobic porzadek na githubie, wysylaja oferty, ktorych nie ma w necie (chociaz dzisiaj juz tak dobrze nie ma), trzeba robic zadania i np. jak nie oddasz zadania w ciagu 48h to potem przepada Co ta gwarancja pracy i nara.

Co do zadan to niektore sa ok, a niektore mega idiotyczne typowe
  • Odpowiedz
może po 10 miechach, po 8godzinach wkuwania i trzaskania projektów może by się załapał na wakat za 6k brutto


@Lukardio: lol a ile byś chciał się uczyć, żeby zaczynać w tej branży? Zaczynałem 15 lat temu. Bawiłem się trochę jednym tematem po godzinach, trochę innym, jakieś zajęcia, zaliczenia i w zasadzie dopiero po jakimś czasie się nadawałem na juniora. Programowanie to nie jest jeden temat, który wystarczy wykuć i już.
  • Odpowiedz
@Lukardio: wiadomo, że firma której celem jest zwerbowanie jak największej liczby jeleni do "nauki" programowania nie napisze, że nie pakujcie się w IT bo nie ma roboty dla juniora xD
  • Odpowiedz