Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

  • 163
ale jakim cudem ona cie zdradzila i to ona ma dzieci i ty placisz alimenty? xd


@LatajacyJeczmien: kwestia zapewnienia dzieciom warunków, mieszkaliśmy u rodziny i jednocznieśnie budowaliśmy dom
jak się rozstaliśmy to ona od razu z nowym partnerem wynajęła mieszkanie więc mogła zapewnić dzieciom lepszy standard
ja też wynajmowałem, ale po rozprawie, jak zostały mi przydzielone alimenty+ wynajem to nie dałem rady finansowo i musziałem wróic do rodziny
nie liczy sie
  • Odpowiedz
@Elev: Jak mnie borderka puściła z torbami po 12 latach to byłem w #!$%@? smutny. Stracilem może 20k pln włozone w remont chaty i to wszystko. Jak czytam historie chuopów tutaj to widzę jak wiele złego mnie jeszcze ominęło i.
  • Odpowiedz
kwestia zapewnienia dzieciom warunków, mieszkaliśmy u rodziny i jednocznieśnie budowaliśmy dom

jak się rozstaliśmy to ona od razu z nowym partnerem wynajęła mieszkanie więc mogła zapewnić dzieciom lepszy standard

ja też wynajmowałem, ale po rozprawie, jak zostały mi przydzielone alimenty+ wynajem to nie dałem rady finansowo i musziałem wróic do rodziny

nie liczy sie kto ma winę i kto ma przekichane, liczy sie dobro dzieci

a ona zapewniła z nowym partnerem im
  • Odpowiedz
  • 83
@Whereswally: no my po sprzedazy budowy mielismy jakies prawie 300k na plusie, ale 2 lata wyrzeczen na ten poczet
oczywiscie oprócz alimentów, połowe tej kwoty dostała ona, chociaz na budowie była może z 5 razy przez ten czas
no i tak ostatnio liczyłem, że nawet biorąc pod uwagę jedynie pełnoletność dzieci, to więcej jej oddam w alimentach przez najbliższe lata
chciałbym powiedzieć, że zaczynam od 0 z pewnym zapleczem, ale nie
  • Odpowiedz
  • 156
i wg sądu dla dzieci lepsze jest żeby zamieszkały z jakimś fagasem niż z dziadkami i ojcem? Sądy w pl to jakiś #!$%@? żart xd


@LatajacyJeczmien: to jest bardziej skomplikowane
ja wracając do rodziny, musiałem się wyprowadzić poza miasto, ona z fagasem znalazła mieszkanie niedaleko dotychczasowej szkoły dzieci, poza tym, standardem jest, że dzieci główne miejsce pobytu dostają przy matce
w sumie, jak tak patrze, jak faktycznie mają blisko do szkoły,
  • Odpowiedz
nie widze tych dobrych momentów i tych złych w ich życiu


@Elev: nie masz z nimi widzeń weekendowych przykładowo albo coś?

boli bardziej, że budze sie sam w pokoju, nie mam z kim zjeść sniadania


@Elev: jak raz Ci się udało to drugi raz też się może udać

Ale ogółem to współczuję i trzymaj się mirku (,)
  • Odpowiedz
ale 2 lata wyrzeczen na ten poczet

oczywiscie oprócz alimentów, połowe tej kwoty dostała ona, chociaz na budowie była może z 5 razy przez ten czas


@Elev: tego też nie rozumiem czemu dostała połowę jak nic nie robiła przy tej budowie? chodzi o to że w małżeństwach wszystko jest na pół i już?
  • Odpowiedz
  • 35
nie masz z nimi widzeń weekendowych przykładowo albo coś?


@LatajacyJeczmien: niby mam, ale przez mój tryb pracy też nie zawsze moge
poza tym, takie widzenia to jak odwiedziny u rodziny, wykorzystuje ten czas jak to były moi goście, a to nie do końca wygląda jak codzienne życie w którym są wzloty i upadki
akurat, na szczeście, do pozbawienia praw rodzicielskich, to trzeba na prawde sie postarać
kwestią drugą jest też to
  • Odpowiedz
i orzez najblisze 10 lat bedę to płacił, taki mój wyrok za pobzykanie kiedyś


@Elev: jak mają zamiar iść na studia to alimenty są do 26 rż xD (teoretycznie 25 ale jak się jest na ostatnim roku studiów i ma 26 to do 26). Chyba, że coś się zmieniło w tej kwestii.
  • Odpowiedz
  • 135
jak mają zamiar iść na studia to alimenty są do 26 rż xD


@mlodygustaw: jak po ich 18stkach, bede miał przelewać na ich konta a nie na ex to juz nie bede miał z tym takiego problemu
  • Odpowiedz
@mlodygustaw: ps alimenty nie są do 26 tylko tak długo jak dziecko nie umie się samo utrzymać, nie wiem skąd wziął się mit z 26. Równie dobrze może być tak że będziesz płacił do usranej śmierci albo dzieciak mając 20 będzie tak stabilny finansowo że nie będziesz musiał
  • Odpowiedz
  • 91
@Elev Ej a to nie jest tak, że jak jest rozwód z jej winy i tobie się pogorszył standard życia, to ty możesz wystąpić o alimenty od niej?
  • Odpowiedz
@ZenujacaDoomerka: to 26 się wzięło stąd chyba, że jak dziecko idzie na studia dzienne to z założenia nie jest się w stanie utrzymać. Mam na myśli jak po szkole średniej idzie na studia, które trwają nieprzerwanie a nie że co rok zmienia uczelnie byle mieć status studenta i ciągnąć alimenty.
  • Odpowiedz
@ZenujacaDoomerka bo FAL wypłaca alimenty do 25 lat więc może z tego ten mit o 26 latach alimentów

@Elev tylko pamiętaj, że nie masz w ogóle odpowiedzialności, Ty tylko wykładasz pieniądze, a to Twoja była żona musi się nimi przez prawie cały czas zajmować, Ty możesz robić co chcesz
  • Odpowiedz