Wpis z mikrobloga

@Poludnik20: "20 mld rocznie", źródło: z d--y, ew. florek, znany pisowski kundel i nowosądecki janusz biznesu - czyli tak czy siak źródło z d--y xD

W kwestii rozwoju lotniska w Istambule oczywiście zgrabnie pominięta wielkość Turkish Airlines oraz skala transferu kacapskich pasażerów w świat.
  • Odpowiedz
@Poludnik20: i co ma piernik do wiatraka? Niech będzie, tego mu życzę, ale to nie jest tak, że budowa lotniska magicznie sprawi, że LOT urośnie. Nie wspominając już o paru faktach i liczbach

370 samolotów Turkish
wzrost floty o 500% od 2004 roku
perfekcyjna lokalizacja
napływ ruchu
  • Odpowiedz
  • 0
@lhotse89: w ruchu lotniczym liczy się też kraje ościenne. W naszym przypadku to i całą Skandynawię, na południu aż po Węgry. Flota jest najmniejszym problemem. Zamówienie, przelew, za 2 lata są.

Ale czyli mówisz, że Turkom wypaliło bo islam jest bardziej pronatalistyczny? Skuteczniej przymusza do rozpłodu?
  • Odpowiedz
@Poludnik20: w ruchu lotniczym liczy się lokalizacja, atrakcyjność i dobrze uszyty biznes, a nie sąsiedzi xD Serio ci się wydaje, że po powstaniu CPK nagle magicznie Węgrzy i Skandynawowie zaczną masowo latać przez CPK? Skoro to taki dobry plan, to może pokaż jakiekolwiek wyliczenia, ilu tych "dodatkowych" Węgrów pozyskamy dzięki CPK? Nie zapomnij też o wyjaśnieniu, co sprawi, że spośród x pasażerów lotniczych w Skandynawii określony % zrezygnuje z SAS/Finnair
  • Odpowiedz
  • 0
@lhotse89: Turcja poza kilkoma miastami to jest nadal bardzo biedny, zacofany kraj. Nawet w średnich miastach standardy życia ludzi czy nawet czegoś co śmie się nazywać hotelem przypominają Polskę z początku XX wieku. W kiblach zamiast spuszczać użyty papier toaletowy każą wrzucac i gromadzić w koszu. Ano dlaczego? Dlatego, że kanalizacja na tyle miesięczna, że wszystko inne niż fekalia, może prowadzi do zatorów. Ale wszystko inne oprócz armii to samo.
  • Odpowiedz
Turcja poza kilkoma miastami to jest nadal bardzo biedny zacofany kraju


@Poludnik20: Dzięki, właśnie (chyba nieświadomie) potwierdziłeś wszystkie moje słowa. Turcja mimo przeciwności losu niesamowicie rozwija się pod względem ruchu lotniczego. Rozwija się dlatego, że ma odpowiednie warunki i lokalizację. A nie dlatego, że ktoś zbudował im nowe lotnisko xD A więc porównywanie do Turcji jest idiotyzmem, co mówiłem od pierwszego mojego wpisu.

pokaż mi wyliczenia xD


@Poludnik20:
  • Odpowiedz
  • 0
@lhotse89: ok, już zdecydowałeś. Nie będzie CPK.

Zostajemy przy sklepikach (co większe markety też wyrzucić. Tylko w dużych miastach i to też gdzieś na przedmieściach, co by nie psuły rynku - a ten sprowadza się handlu na poziomie sprzed 30 lat, ewentualnie Lewiatana. Przekąski, zagryzki, kurczak z różna).

Oświecać i modernizować nas będą ci sklepikarze, uzbierawszy więcej niż reszta wyjeżdżając w podróż do Niemiec, po „nowy” samochód. Przy okazji zawsze lizną trochę
  • Odpowiedz
  • 0
@lhotse89: nie ma też ironii. Jest silny opór przed modernizacją w Polsce. Już nawet nie ruszając spraw obyczajowych, dysfunkcjonalnych rodzin w których wzorem są te w których kobieta nie pracuje, ale nawet na technicznym poziomie. Niczego nie budować z budżetu państwa, jeśli nie.pobuduja sklepikarze, to znaczy że nie było potrzebne. To nie jest niestety ironia.
  • Odpowiedz
Jest silny opór przed modernizacją w Polsce.


@Poludnik20: dokładnie, zamiast od 5 lat rozbudowywać Okęcie, to staliśmy w miejscu, w akompaniamencie poklasku ciemnego tłumu, któremu można tępą propagandą wmówić wszystko. Wystarczy parę hasełek, o dużym lotnisku, o dużych samolotach, o potędze Polski i o złych Niemcach i gotowe, łykają wszystko jak pelikany.

A efekt lepszy od zamierzonego, bo ciemna masa nie tylko ślepo, bezmyślnie i bezkrytycznie wierzy we wszystko co
  • Odpowiedz
@Poludnik20: mam zaznaczyć na mapie? Po co, skoro zaznaczę i usłyszę, że "nie prawda, na tych łąkach się nie da". Mógłbym też podać przykłady lotnisk, które zajmują mniej miejsca czy mają jedną drogę startową, a obsługują więcej pasażerów. I co, wtedy przyznasz rację? No nie, pewnie znów będzie argument w stylu "to wcale nie podobne".
  • Odpowiedz
  • 0
mam zaznaczyć na mapie?


@lhotse89: nie, wystarczy krótko napisać. W stornę Alei Krakowskiej? w stornę centrum Warszawy? W drugą stronę, na południe? .Gdzie chce Pan poszerzyć to lotnisko?

Modlin był przeciez.z tego powodu budowany.
  • Odpowiedz
@Poludnik20: krótko: na Paluchu jest miejsce na którym zmieściłoby się drugie tyle infrastruktury co na północ od drogi startowej, wliczając terminal, płyty postojowe, hangary, parkingi, hotele i bazę paliw, wliczając w to bufor od drogi startowej. Czy może oczy mnie mylą i te 3 kilometry kwadratowe nie istnieją?

Gatwick to lotnisko o pojemności 45 mln pasażerów rocznie, z planami rozwoju na 65 mln. Zajmuje 80% obecnej powierzchni Okęcia, ma jedną
  • Odpowiedz