Wpis z mikrobloga

#metal #sludge #postmetal
#cultowe (1318/1000)

Neurosis - Stones From the Sky z płyty pt. A Sun That Never Sets (2001)

A Sun That Never Sets to epicki materiał, który jednak był przeze mnie jakoś pomijany, a z czasem to i zapomniany. Jakoś inne płyty zawsze bardziej mnie robiły.

Z kolei Stones From the Sky to numer epicko kończący ten album, a najbardziej epickie jest zakończenie, jeśli zakończeniem można nazwać ostatnie 5.5 minuty kawałka :) Repetytywny riff może nie jest jakoś wielce transowy, ale po drodze dzieje się dużo noise'u, melodii, a na sam koniec fajny zabieg z degradacją ścieżek - a to na sekundę czy dwie "przerywa" wszystko, albo wszystko z wyjątkiem gitary w lewym kanale, a to jakieś glitche, a to celowo przesterowane bębny (albo i cała suma mastera), aż w końcu wszystko takie zdegradowane milknie :) lubię takie zabiegi, patrzą na to z punktu widzenia produkcji muzyki :)

------------
#cultowe - tag do śledzenia lub czarnolistowania przez tych którzy followują moją osobę z innych powodów niż muzyka.
Kiedyś przez tysiąc dni postowałem tu piosenki które z różnych względów weszły mi w głowę w ciągu ostatnich 20 lat. Teraz wrzucam już niekoniecznie codziennie rzeczy, które wtedy nie zmieściły się na liście, które mi się przypomniały, lub których słucham aktualnie. W dalszym ciągu szerokopojęty rock, metal, punk i pochodne.
https://rateyourmusic.com/~cultowe
cultofluna - #metal #sludge #postmetal 
#cultowe (1318/1000)

Neurosis - Stones From ...
  • 4
  • Odpowiedz
Szkoda ( a moze tez nigdy nie chcieli - nie wiem) ze ta kapela nie jest znana naprawde szerokiej publicnosci. Dla mnie osobiscie po tylu latach ich muzyka nadal robi ogromne wrazenie.
No chyba, ze mi sie jakies sentymenty odpalily, bo dość czesto slucham teraz Schizophrenia- Sepultury.
Taka muzyka miala w sobie jakąś sile. A teraz slyszalem ostatnie poczynania Kerry’ego Kinga i w ogole tego wszystkiego nie czuje.
  • Odpowiedz
  • 1
a moze tez nigdy nie chcieli - nie wiem) ze ta kapela nie jest znana naprawde szerokiej publicnosci


@Bloodaxis1: myślę że jednak jest to muzyka zbyt niszowa w swojej formie, żeby przebiła sie do metalowego mainstreamu, takiego o jakim mówimy przykładowo w kontekście hmmm Mastodon na ten przykład. Natomiast w swojej szufladzie, na pewno są i pozostaną legendą (też pomimo ostatnich niefajnych perypetii zespołu) - myślę że większość ludzi którym
  • Odpowiedz