Wpis z mikrobloga

na dzisiejszej #terapia dowiedzialam się, ze moja #samotnosc nie bierze sie tylko z tego, ze jestem biedna i skrzywdzona, ale tez mam w niej swoj udzial i nieswiadomie do niej dążę, a moje zachowania mogą być niezrozumiałe dla innych.
niby człowiek wiedział, a jednak się łudził.
#psychologia
  • 33
  • Odpowiedz
@njdnsjdnjs: człowiek jako istota miewa skłonność do celowego, a niekoniecznie świadomego, pozostawania w swoim problemie, zwłaszcza jeśli to efekt faktycznej lub domniemanej krzywdy. Pytanie które bym raczej postawił, to czy chcesz w tej samotności pozostać i jeśli nie (przynajmniej część Ciebie), to niestety ale trzeba będzie zacząć raczej patrzeć na teraz i do przodu a nie do tyłu.
  • Odpowiedz
@njdnsjdnjs: Jak to zaraz. Zaraz nie mogę bo spożyłem już alkohol. Poza tym potrzebne są jeszcze ze dwie osoby żebym nie musiał się odzywać ale też nie więcej niż dwie żeby fobia nie dawała znać o sobie.
  • Odpowiedz
@njdnsjdnjs: ja to w ogóle myślałem że ty nie chcesz nikogo z wykopu spotykać irl, chyba że to właśnie było jedno z tych zachowań niezrozumiałych

*thinking emoji*
  • Odpowiedz
@Marek_Tempe: O, to to pierwsze co mi się nasunęło na myśl.
Jak widzę wpisy @njdnsjdnjs to jakoś za uj nie potrafię dostrzec tego 'podświadomego dążenia' ani żadnego odstępstwa od normy a wręcz przeciwnie.
Właśnie miałem pytać czy to w ogóle jakiś legitny psycholog, po trafić na idiotę niestety nietrudno.

@Teuvo Hej :)) Dobrze że wróciłeś.
  • Odpowiedz
@njdnsjdnjs: chciałem tylko ci potwierdzić, że takie autodestrukcyjne zachowania są faktem, ludzie je mniewają i terapia powinna ci pomóc sobie z nimi poradzić. Pierwszym krokiem jest konfrontacja, którą przechodzisz. Trzymaj się, a ja trzymam kciuki za ciebie i terapeutę.

  • Odpowiedz