Wpis z mikrobloga

Za miesiąc wybieram się ze znajomymi w #gory #tatry na kasprowy wierch. Muszę sobie kupić jakieś sensowne buty. Może jakiś dobry mirek albo mirabelka polecić dobre marki ale takie, żebym mógł w tym miesiącu też kupić jedzenie?. Celować w niskie czy wysokie buty; twarde czy miękkie podeszwy?
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Niqht: Tatry Zachodnie pod względem dreptania to jak trochę wyższe Beskidy albo Sudety, tylko widoki są z większym rozmachem ( ͡ ͜ʖ ͡), cokolwiek sprawdziło się w tamtych górach, tu też się sprawdzi.
No i w lipcu nie celowałbym w żadne wysokie buty, i na pewno w nic z membraną...
  • Odpowiedz
@Niqht: Po co Ci buty na jeden wypad? Jak już wszyscy tu powiedzieli, na Kasprowy wejdziesz we wszystkim
A jak już coś MUSISZ kupić, to niskie z średnio-twardą podeszwą i niską cholewą. Jakieś niedrogie.

Tatry Zachodnie pod względem dreptania to jak trochę wyższe Beskidy albo Sudety

@PaaD tak tak, zwłaszcza Grań Rohaczy i Banówka :D
Ta trasa dała mi więcej wrażeń chyba niż nasza
  • Odpowiedz
membrana gore-tex to jakby dodatkowa skarpeta w bucie, oddychalność na tym cierpi,


@PustyCzlowiek: Co? XD

Przecież Gore-Tex słynie właśnie z doskonałej oddychalności (tj. świetnie odprowadza wilgoć ze stopy) przy wysokiej wodoszczelności. To jak dany but będzie oddychał, zależne jest jaką membranę masz w swoich butach. Rodzajów membran jest kilka (nie pamiętam ile). Ale dla typowo letnich butów GoreTex oddycha tak, jakbyś na stopach nie miał nawet
  • Odpowiedz
@hos85: no skarpeta to też materiał, to takie uproszczenie, są inne membrany, gdzie wygląda to inaczej, ale przy gore-texie to po prostu taka wszyta skarpeta, jest nawet wersja z jeszcze kolejną dodatkową wartą materiału, która ociepla, gore-tex insulated. Poza tym no nie oszukujmy się, jeżeli coś tam jest, to nigdy nie będziesz miał 100% oddychalności, mimo że producent chwali się, że otwory w materiale są wystarczające, by przepuszczać atomy powietrza.
  • Odpowiedz
Poza tym no nie oszukujmy się, jeżeli coś tam jest, to nigdy nie będziesz miał 100% oddychalności


@PustyCzlowiek: Idąc tym tokiem, zrezygnujmy z butów i skarpet, bo też ograniczają oddychalność.

Pamiętaj, że nawet najlepsza membrana będzie uja warta jak założysz np. skarpety z poliestru.

Wiem że są różne rodzaje dodatków do membrany np. docieplajace do zimówek. Nie pamiętam nazw bo piszę z pamieci. Zakładam, że się domyśliłeś że się trochę
  • Odpowiedz
@hos85: no taka prawda, najlepsze buty na lato, to sandały ( ͡° ͜ʖ ͡°) ewentualnie jakieś siateczkowe, ale te pierwsze raczej nie wszędzie, choć są asy, które i na Orlą Perć w nich pójdą, a te drugie znowu będą zdecydowanie mniej wytrzymałe od skórzanych odpowiedników. Skóra też niby oddycha, a jednak w siateczce przewiewniej i do biegania używa się w zasadzie tylko takich. Co do skarpet,
  • Odpowiedz
@PustyCzlowiek: Ehh....no tak. Ale chyba nie o to chodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja nie chodzę ani w klapkach ani sandałach - nie lubię i już. obrazonypingwin.jpg

Ja chodzę w skarpetach pod "trekking". Ale zabij mnie - nie pamiętam materiału, Wełna Merynosa? - nie jestem pewien.
Wyglądają na ciepłe, osłonki na otarcia są, a szedłem w nich ostatnio przy zmiennej pogodzie w tym również przy ostrym
  • Odpowiedz
@hos85: zależy jaka półka, jak kosztowały ze 100-200 zł, to możliwe że właśnie wełna merynosa, potocznie merino, ewentualnie smartwool, choć to już jest nazwa zarejestrowana. Teraz jest to bardzo modne, dodają ją do wszystkiego, od skarpet przez bluzki po chusty, tylko właśnie w tych droższych produktach. Ja ją głównie z zimą kojarzyłem, bo jest ciepła, a do tego nie przyjmuje tak szybko brzydkich zapachów, no ale widzę że i do
  • Odpowiedz
  • 0
@rozowy_dzban: @arsze_nick @hos85 Moje obecne buty mają tak zdartą podeszwę, że dosłownie dzisiaj ślizgałem się na lekkim wzniesieniu po żwirze XD To wtedy zapadła decyzja, że musze kupić nowe. Kasprowy może i nie jest wyzwaniem ale jak już kupować to coś co posłuży.
  • Odpowiedz
zależy jaka półka


@PustyCzlowiek: Hmm...coś koło 120 zł za nie dałem, więc faktycznie może to Merino. Nie wiem - ręki sobie nie dam uciąć.

Moje obecne buty mają tak zdartą podeszwę, że dosłownie dzisiaj ślizgałem się na lekkim wzniesieniu po żwirze XD


@Niqht: Zwykłe niskie trekkingi za 300-400 zł będą ok. Tak naprawdę wszystko jedno co weźmiesz. Idź do sklepu najlepiej i sobie poprzymierzaj co chcesz, dopytaj i
  • Odpowiedz
@Niqht: wciąż celowałabym w buty trailowe, bo nie dość że nadają się na wypady w góry to i możesz w nich chodzić na co dzień także nie będzie to wydatek z którego będzie korzystać parę razy w roku.
  • Odpowiedz