Wpis z mikrobloga

#bieganie Skończyłem właśnie trzytygodniowy plan od marszobiegów 0:30/4:30 do ciągłego biegu. Udało się zrobić 5 km w tempie 5:50 (tętno max 160bpm).
Co dalej? Jako, że ćwiczę na siłowni, to nie chciałbym mieć długich treningów i na razie chcę skupić się na treningu pod 5 km (zejście pon. 25 min, potem atakować <22-20 min). Jaki plan polecacie? Znalazłem coś takiego jak poniżej, ale: a. te interwały 3x800m@4:05 wyglądają dosyć ostro, b. wybiegań po 11-14km chciałbym uniknąć.
WezniePrzestrzeleCiKolano - #bieganie Skończyłem właśnie trzytygodniowy plan od marsz...

źródło: 5km-w-25min-final-scaled

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@WezniePrzestrzeleCiKolano: jak sprawia Tobie przyjemność samo bieganie, to sobie biegaj dalej - dystans będzie rósł. Tempo nie jest tragiczne, to takie spokojne szuranie.
A jak chcesz jakiś cel, to są plany na półmaraton w których biegasz po max 10-12 km więc to będzie taka godzinka biegu.
No chyba, że chcesz "szybciej" a nie dalej, to pewnie jakiś plan z interwałami, ale się nie znam.
  • Odpowiedz
@WezniePrzestrzeleCiKolano: szczerze mowiac dosc dziwny ten plan, 25min/5km czyli 5min/km i zadnego treningu nie masz w tempie startowym.
Albo latasz marsz pingwina po 6:40, albo #!$%@? interwaly prawie o minute na km szybciej niz tempo zawodow. Dla kogos kto dopiero zaczyna i chce troche lepiej przebimbac te 4min/km, to moze byc za mocno.

Porownaj sobie kilka podobnych planow, na www tego troche bedzie zobacz cos co ci sie podoba. Najwazniejsze zebys
  • Odpowiedz
Jako, że ćwiczę na siłowni, to nie chciałbym mieć długich treningów i na razie chcę skupić się na treningu pod 5 km


@WezniePrzestrzeleCiKolano: jak nie chcesz długich treningów to możesz robić interwałowy. Ja bazuje tylko na interwałach, coś takiego jak long run w moim repertuarze nie istnieje, obecnie biegam 5km w 18:30 i jestem zadowolony. Planu konkretnego Ci nie podam, bo mój plan to bieganie na samopoczucie i brosience ( ͡
  • Odpowiedz
@Ark00:

ten interwał to jest 800m w 4:05, tj. tempo 5:05/km jakoś


Ale w takim razie to jest za wolno. Ten interwał miałby sens pod warunkiem, że byłby lekko szybszy niż docelowe tempo - w przypadku OPa to powinno być 4:50-4:55/km.
Druga sprawa 3x800 czy 2x1600 to jest za mało powtórzeń. Moim zdaniem dużo lepsze byłyby interwały 12x400, 10x500, 6x800, 5x1000, 3x1600
A trzecia sprawa 5km w 25min to jest tak
  • Odpowiedz
Ale w takim razie to jest za wolno


@Wilson2231: nie jest za wolno, nawet nie wiem czy op jest w stanie tyle pobiec i utrzymać tempo w ostatnim interwale. Wg tabelek danielsa to op powinien robić interwały nawet po 5:30 w obecnej formie
  • Odpowiedz
a sprawdzałeś wynik typu 10 km czy połówka? Czy w ogóle to się nie zdarza? Tak z ciekawości pytam.


@Rogi_: sprawdziłem w zeszłym roku 10km i wyszło 39:37, połówki to w ogóle, nawet treningowo nigdy nie zrobiłem
  • Odpowiedz