Wpis z mikrobloga

Siema. Long story short:

W wieku 26 lat zdiagnozowano mi ADHD (które było wcześniej całe życie opisywane u mnie pod oznaczeniem nadpobudliwość i jakieś inne pierdy) i zostały mi przepisane leki. Wpierw był to Medikinet CR 20 mg, a z racji iż tego leku jest jak na lekarstwo to dostałem zamiennik o nazwie Symkinet MR o takiej samej dawce. Leki pomocne, ale zauważyłem, że biorąc je do pracy to trochę marnuję ich potencjał zamiast rozwijać się przy ich pomocy po pracy (kwestia po prostu tego, że jak wezmę taki Medi czy Symkinet o 16:00-18:00 to mam momentami problem aby zasnąć lub mam na drugi dzień zjazd dopaminowy, który muszę uregulować np. siłką czy zimnym prysznicem i zaprzestać prokrastynacji). O co mi dokładnie chodzi?

Pani przy diagnozie ADHD (nie pamiętam o jaki temat zahaczyliśmy wtedy) powiedziała, że istnieje podstawa o ubieganie się o reckę na medyczniaka. Jest w stanie ktoś z was mi powiedzieć czy jest sens? Osobiście próbowałem medyczniaka i fajnie na mnie działał, ale nigdy nie korzystałem z niego tak wiecie - w ciągu dnia. Wolałbym, aby to była jakaś odpowiednia dawka pod okiem kogoś kto się zna i tutaj przychodzą mi pytania.

1. Jaki koszt ogólny +/- jest takiej recepty wraz z medyczniakiem? Chodzi mi o to czy np. jestem w stanie zamknąć się w powiedzmy 600-800 zł ze wszystkim czy same wizyty będą mnie kosztować tyle, a drugie tyle medyczniak?

2. Waporyzacja? Lufa? Blant?

3. Jak najlepiej i najtaniej uzyskać taką receptę? Lekarz przepisuje mi ile gramów na start czy jak to wygląda? Wpisałem sobie z ciekawości w google "medyczna marihuana adhd" w Google i się trochę nie mogę połapać. Wszędzie widzę różne ceny (co jest w uj logiczne), ale nie mogę rozkminić co jest czym.

PS z góry dzięki za nie zjedzenie mnie - po prostu digging o tym mnie zbyt przytłoczył ¯\(ツ)/¯

#adhd #psychiatria #leki #medycznamarihuana #porada
  • 30
  • Odpowiedz
Jest w stanie ktoś z was mi powiedzieć czy jest sens?


@iwipemytearswiththemoney: Nie ma sensu, nie tędy droga, to pogarsza sprawę. Receptę możesz se kupić w necie za stówkę, masa serwisów oferuje tę usługę, jeśli chcesz. Jest po 15 g, koszt koło 700-800 za te 15g, wiadomo, że waporyzacja najlepiej, ale to nie pomoże ci z ADHD, raczej nasili problem na dłuższą metę, więc nadaje się tylko na rekreacyjnie.
  • Odpowiedz
@iwipemytearswiththemoney wizyta około 200 zł, chociaż mi przepisywał psychiatra, ale koszt medycznej był wtedy w granicach ~400 zł za aurorę 20, teraz to ceny z dupy rzędu 700 zł, kompletnie nieopłacalna inwestycja, jeszcze bardziej nieopłacalna na adhd
  • Odpowiedz
@iwipemytearswiththemoney ale ty zdajesz sobie sprawę, że zrobisz sobie krzywdę? Nornalne, że masz zjazd po medi, no jak każdy z nas. No i właśnie ZDROWE regulowanie dopaminy (siłka, prysznic, zdrowe jedzenie itp) jest ważne. Branie się za jakiekolwiek używki wiedząc o ADHD to proszenie się o kłopoty...
  • Odpowiedz
dlaczego niewypłacalna na adhd?


@leggalizator_: Bo to przynosi skutek odwrotny do zamierzonego przy ADHD i proszę nie pitol farmazonów, nie ma żadnego fakrmakologicznego, naukowego, medycznego powodu, żeby pomagała. Żaden lekarz w dobrej wierze i świadomy zagadnienia nie przepisze mm w ramach leczenia adhd. Żadne badanie nie wykazało, żeby to była skuteczna metoda terapii, a wręcz przeciwnie. Jeśli ktoś twierdzi inaczej, to równie dobrze może sobie wierzyć w płaską ziemię i
  • Odpowiedz
@leggalizator_ ADHD i świadome korzystanie z używek, życzę powodzenia. Mając ADHD najbezpieczniej to w ogóle niczego nie tykać. Sam medi jest swego rodzaju dragiem dla nas bo nie dość, że uspokaja #!$%@? w głowie to na dodatek podbija dopaminę, której wiecznie brakuje.

Kolejna kwestia - medi to stymulant. Przy ADHD występuje duża prokrastynacja, stany depresyjne (przez brak dopaminy), tzw paraliż ADHD. Medi nas stymuluje, nakręca do działania. MJ działa odwrotnie, zamiast stymulować to zamuli mózg któremu brakuje kopa. Kolejna kwestia to deficyt uwagi, który ma praktycznie każda osoba z ADHD. Wątpię by MJ pomagała się skoncentrować.

Medi sam w sobie też nie wytwarza dopaminy, a pomaga ja zachowywać. Dlatego tak ważna jest dieta, aktywność fizyczna, sen i ZDROWE wytwarzanie dopaminy. MJ to nie jest zdrowe tworzenie, a OP sam napisał, że chce skorzystać z MJ bo ma zjazdy po medi. Miał, ma i będzie miał, tego nie da się uniknąć, a jak doda do tego MJ to może nie być kolorowo...
  • Odpowiedz
Nawet sobie nie zdajesz sprawy ile osób z ADHD było w coś #!$%@?. Sam wyszedłem z palenia po 3 latach odkąd jestem na lekach, które działają tak jak mają działać.


@zielony_goblin: masa badań naukowych jest, niektóre wykazują, że nawet połowa różnego rodzaju nałogowców to osoby z adhd. No ale widocznie na mirko mamy dilerów, patrząc po postach powyżej xD
  • Odpowiedz
@daunowix głos rozsądku, ale trzeba żyć w tym ADHD #!$%@? by o tym wiedzieć.

@sylwke3100 wróć do domu po pracy, odpal telewizor, radio, muzykę, zadzwoń do kilku osób, zacznij pracować, gotować. Dodaj do tego negatywne myśli, poczucie winy, że przecież nic nie robisz. Zapetl to sobie i puszczaj 24/7. Mózgi osób neuratypowych mają inną budowę niż mózgi osób neurotypowych. My nie zrozumiemy waszych rad, wy naszych. No niestety. To coś
  • Odpowiedz
@zielony_goblin: Zapewne więcej, o minimum 50% reprezentacji adhd wśród alkoholików ostatnio czytałem po niedawnych badaniach w Hiszpanii. To nawet nie są jakieś przypuszczenia, tylko twarde dane, ktokolwiek próbuje sprzedać mm osobie z adhd jako lek, powinien odpowiadać jak za kryminał, bo działa na szkodę tej osoby. Kopałbym po zębach sebixów leczących każdy problem trawą xD
  • Odpowiedz
@zielony_goblin Przecież ja doskonale wiem jakie to są problemy, od dziecka tak mam. Do tego brak możliwości odpoczynku innego niż kiedy fizycznie nie wyrabiam. O nadaktywnisci ruchowej nie wspomnę
Odniosłem się do tych wspomagaczy które chce stosować.
  • Odpowiedz
@iwipemytearswiththemoney: tylko nawet niech Ci nie przychodzi na myśl żeby mieszać mj z metylofenidatem. To autostrada bez ograniczenia prędkości jadąc porsche na której końcu jest schizofrenia. Jak już to rób sobie przerwę od mph chociaż dzień lub dwa przed zapaleniem, bo zorientujesz się dopiero jak już będzie za późno, o ile w ogóle.
  • Odpowiedz
@iwipemytearswiththemoney: wiadomo też że każdy jest inny i ciebie ten temat może nie dotyczyć, ale lepiej minimalizować ryzyko jeśli masz szacunek do swojego zdrowia. Jak zaczniesz zauważać ze ciągnie cie bardziej niż powinno to reaguj od razu, bo przy adhd łatwo o puszczenie hamulcy.
Pamiętaj też, że mph ani żaden inny lek nie będzie somą. Traktuj to jako narzędzie, a skup się bardziej na zaakceptowaniu nieidealnego siebie.
A i jak
  • Odpowiedz
@iwipemytearswiththemoney: aspot clinics 50zl wizyta, weed około 50-60zl za g.

A no i na adhd stymulanty sa duzo lepsze, medi uzytecznoscia zjada mm, ale mm tez czasami jest przyjemna, troche stymulująca do dzialania, itd. Jak chcesz i psychiatra prowadzący terapie adhd nie ma nic przeciwko to spróbuj.
  • Odpowiedz