Wpis z mikrobloga

Hej! Jestem 4 dni po operacji acl (przeszczep z mięśnia udowego) oraz łękotki (w strefie czerwonej ML?) mam pytanie do osób już po zabiegach jak długo nie mogliście unieść nogi po operacji ?(leżąc płasko na łóżku) Rehabilitacja w szpitalu już z 12h po zabiegu, napinanie chodzenie o balkonie/kulach czy później schodach. Noga nadal tylko w kolanie lekko unosi się do góry, czworogłowy jakby chciał a nie mógł. Operujący lekarz radzi aby odpuścić sobie fizjo póki noga nie drgnie do góry bo do tego czasu wystarczą sumiennie wykonywane ćwiczenia z domu. Przejrzałem już od groma youtuba itd ale konkretnego zakresu czasu po jakim się noga powinna podnosić nie znalazłem. Jakieś doświadczenia ? Albo magiczny sposób na pobudzenie samemu czworogłowego mięśnia?

#acl #fizjoterapia #artroskopia #lekotka #rehabilitacja
  • 2
  • Odpowiedz
@gawor: Im pacjent silniejszy przed operacją tym szybciej wraca po operacji.

jak długo nie mogliście unieść nogi po operacji ?


@gawor: Miałem osoby zarówno takie, które podnosiły mi na trzeci dzień po operacji jak i dopiero gdy mijały lekko
  • Odpowiedz
  • 0
@Poemat
Okey, robiłem kilka tygodni pre rehab ale miałem mało czasu(przesunięty termin), plus nadwaga która dopiero teraz daje mocno o sobie znać. Nazwiska podawał nie będę bo bardzo w porządku może nie do końca miał to na myśli bo miałem fizjo umówionego na 3 dzień po operacji, wspomniałem mu to wtedy padło hasło że skoro nie unoszę nogi nawet trochę to bez sensu i lepiej poczekać.

Zamierzałem poczekać chociaż parę dni
  • Odpowiedz