Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Planuje zarezerwować działkę budowlaną. Znalazłem taką ofertę. Czy widzicie tu jakieś wady i zalety? Nie jestem za bardzo biegły w tych sprawach i nie wiem czy wchodzę na minę. Opis działki poniżej i zdjęcie:

W obszarze brak obowiązującego planu zagospodarowania przestrzennego. Istnieje możliwość uzyskania warunków zabudowy dla innego domu wg własnego pomysłu.


Działka o wymiarach około 11 m od strony drogi na 55 m. W związku z tym, że działka jest wąska to można budować się w granicy.

Wszystkie media w drodze głównej : woda, prąd, gaz i kanalizacja. Media należy doprowadzić do poszczególnych działek. Koszt będzie dzielony na pozostałe nieruchomości.

W pobliżu tereny zabudowy jednorodzinnej.

Istnieje wiele gotowych projektów domów na działki o tej szerokości, np Beza duo, Koliber 4CE.

Teraz pytanie:

1. Jakie wady i zalety?
2. Kiedy ten koszt mediów się płaci za doprowadzanie mediów i ile to wynosi mniej więcej?
3. Jakieś opinie o tej działce?

#nieruchomosci #kredythipoteczny #dzialka



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Planuje zarezerwować działkę budowlaną. Znala...

źródło: d2

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: koszty przylaczy jakbys mial ciagnac sam od drogi to mowimy o 40k+
mocno lipna dzialka, nawet jak za dobry pieniadz to nerwow stracisz przy kazdym przylaczu i zalatwianiu planu zabudowy, a na koncu rolnik ci bedzie obornikiem okna nawozil, szukej dalej;)
  • Odpowiedz
  • 2
@klementyna123 skąd takie wyliczenia, że aż 40k+. Obok domy stoją. Jesteś w stanie trochę rozwinąć skąd wyliczyles tą kwotę? Pytam bo sam działkę kupiłem i jestem ciekaw.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim:
Niby mieszkasz w domu (ze wszystkimi tego obowiązkami) a jednak trochę jak w bloku z uwagi na gęstą zabudowę i niewielkie podwórko. Moim zdaniem metry działki nie są po to, żeby nastawiać tam klamotów, budynków czy grać w piłkę, ale do stworzenia "strefy wykluczenia" pod Twoją kontrolą, w której nikt Ci nic nie postawi pod oknem. Tutaj tego brakuje, słabo.
  • Odpowiedz
@Hararr: media ciagniesz od drogi, w tym przypadku od drogi glownej oddalonej od dzialki o prawie 200m, op napisal z reszta

to nie dziala tak, ze do jednego sasiada sobie podlaczysz wode, do drugiego kanalizacje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Działka o wymiarach około 11 m od strony drogi na 55 m. W związku z tym, że działka jest wąska to można budować się w granicy.


@mirko_anonim: Na tym rysunku z koncepcją, szerokość (bez drogi) jest 15m a nie 11. Jeżeli chcesz budować w granicy (ściana w granicy działki) to chyba musisz mieć pozwolenie sąsiada i ta ściana nie może mieć okien i też nie będziesz mógł mieć okien dachowych/wykurzy po tej stronie. Możesz wstawić "luksfery" bo to nie są okna tylko elementy konstrukcyjne.

Ja też mam działkę wąską i długą, z jednej strony domu nie mam okien (bo 3m do granicy) i to nie jest problem, wszystko zależy od projektu, da się zrobić tak, żebyś był zadowolony a dom był bardzo jasny tam gdzie
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: wiekszosc budynkow juz tam stoi na dzialkach, czesc ma doprowadzona wode, gaz i prad wiec to ogloszenie nie bylo aktualizowane pewnie od roku a zdjecie jest sprzed 3+ lat, dopytaj o szczegoly.
Kanalizacji nie ma, sa szamba i jesli Ty chcesz sie podlaczyc do kanalizacji to powodzenia jesli sasiedzi sie nie zgodza i sam bedziesz musial za to zaplacic
na zdjeciach nie widac asfaltu, na to mozesz czekac latami
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 1
Anonim (nie OP): Zanim to kupisz, to zleć odwierty, aby sprawdzić podłoże. Jeśli działka tania, to może być konieczność wymiany gruntu. Sprawdź, czy jest kanalizacja. Jak nie to czeka cię budowa oczyszczalni. Sprawdź, czy jest gdzie odprowadzić wodę z działki (rów, kanalizacja) - jak nie, to dolicz koszt wykonania zbiornika na deszczówkę z rozsączeniem.

  • Odpowiedz