Wpis z mikrobloga

  • 7
@pkostowski Niby spoko, ale skoro źle się z tym wszystkim czuła, to po co cały czas do nich wracała i jeszcze szukała później kolejnych?
  • Odpowiedz
duża część egzorcystów to zwykli zwyrole z krzyżem w zębach. Ich ofiary powinny znaleźć pomoc, a oni sami miejsca w celach.


@missioncritical: Nie duża, tylko wszyscy. Jak ktoś jest chory psychicznie to nie do księdza, a do psychiatry i terapeuty się idzie. Tylko problem taki, że jak rodzice p*erdolnięci to dziecko ma krótko mówiąc przes*ane. Wszystko się zmieni dopiero jak te "dobro podyktowane religią" zaczniemy traktować normalnie, tj. dzieciak zgłasza dręczenie
  • Odpowiedz
  • 0
skoro źle się z tym wszystkim czuła, to po co cały czas do nich wracała i jeszcze szukała później kolejnych?


@2MSR: W tekście dosyć dobrze jest ten mechanizm opisany moim zdaniem. WP planuje wywiad z adw. Karoliną Bućko, gdzie będzie rozwinięty wątek "dobrowolności", na razie napomknięty w tym fragmencie:

Owszem, egzorcyzmowanie to nie przestępstwo, nie ma na nie paragrafu. W dodatku ofiary przychodzą na egzorcyzmy z własnej woli. Ale zgoda nie
  • Odpowiedz
@JBAIDONALDA wmawiali - nie możesz mierzyć wszystkich mierzyć własną miarą. To prowadzi do wielu błędów a najgorsze, że nawet nie będziesz w stanie ich zauważyć.
Skąd "wmawianie" w Twoim obrazie świata mogę się tylko domyślać.

Btw i jedno i drugie to zwykły plagiat. Zlepek, wygodnych akurat na moment zlepiania, półprawd i uprzedzeń. Okraszone odrobiną historii tu i tam żeby rozgorączkowani gimboateisci mogli nie spać po nocach rozkminiając jak to właściwie było i
  • Odpowiedz
@JBAIDONALDA: To jedna z lepszych rzeczy jakie w ostatnim czasie oglądałem. Najbardziej spodobał mi się moment w 1:42:50, gdy na imię Jezus ten demon czy ufo czy cokolwiek to było natychmiast zniknęło. To powinno dać ludziom do myślenia ale jak widać nic nie dało. Samo imie Jezus ma taki autorytet że nie trzeba do tego dodawać żadnych rytuałów egzorcystycznych bo demony po prostu uciekają na sam dźwięk tego imienia. Na dodatek
  • Odpowiedz