Wpis z mikrobloga

#fizyka #fizykazwykopem

Ostatnio na wykopalisku jest sporo o grafenie i nie wiem czemu się tak wszyscy nim podniecają. Ten materiał nie nadaje się do elektroniki cyfrowej a tylko do analogowej. Sam znam ten materiał raczej dobrze i jeśli chcecie wypocę się i dokładnie wam opiszę co i jak z tym grafenem, bo widzę że media to tylko wyssane z palca fakty pod publikę lubią walić. Żeby nie było że nie wiem co to grafen... Wstawiam własnoręcznie wykonane zdjęcie grafenu z STM:

http://s29.postimg.org/mbqryd7wn/1525401_608068772599992_700475635_n.jpg
  • 17
@programer: mój kuzyn, który obiecnie robi habilitację z chemii materiałowej też mówił, że nie ma się czym podniecać, ale nie miałam okazji dokładnie go wypytać w sumie aż tak to nie jest interesujace, a to co media piszą to można między bajki włożyć, szczolnie jeśli chodzi o specjalistyczne artykuły.
@levelus: prof. Zdyb jest opiekunem mojego kierunku. Ma sporą widzę i jest całkiem spoko, zawsze pomoże :) Ale u mnie jest wiele więcej osobistości znanych na całym świecie. Genialnie jest, w życiu bym nie zamienił uczelni na żadną inną.

No może na MIT :D
@levelus: zaskoczę cię. 1013 hPa :D robiłem to na "powietrznym STM" . Jeszcze nie mogę korzystać z STM który jest w podziemiach (Cholerstwo bardzo drogie jest) . Sam jednak w pracy inżynierskiej wykorzystuję próżnię i mój mikroskop ma ciśnienie 10^-10.
@oskark: Dzięki, jako ciekawostkę mogę dopisać że my na wydziale fizyki nie mamy SEM ponieważ rozdzielczość czy jak wolicie powiększenie mikroskopu jest zbyt małe. SEM można oglądać powierzchnię a nie to co nas interesuje czyli atomy (chociaż atomy nie jest najlepszym określeniem).