Wpis z mikrobloga

ja rozumiem osoby które wchodziły w IT w 2022 i nawet po części w 2023 ale iść na STUDIA INŻYNIERSKIE jako informatyk w 2024 to już #!$%@? przesada

Ci pierwsi to faktycznie mogli się uczyć programować przed kryzysem i poprostu tak trafili - życie ¯\(ツ)/¯, z kolei przychalsty robiące to samo w 2024 widząc jak wygląda rynek to muszą być totalni debile XDDDDDD najlepiej jakby był jakiś wyciek danych z politechnik z kierunku informatyka bo golenie na hajs takich baranów to obowiązek, zapraszałbym ich do mojej piramidy bootcampowej tak jak tego #!$%@? za którego kieszonkowe siedzę 4 dni na wakacjach

Najgorsze jest chyba to że aby golić te #!$%@? trzeba mimo wszystko być dla nich miłym i ukrywać swoją pogardę w stosunku do nich

#programista15k #naukaprogramowania #bekazpodludzi
iluvmypickle - ja rozumiem osoby które wchodziły w IT w 2022 i nawet po części w 2023...

źródło: images

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • 1
@Boska_Klaudia: w sumie prawda - smutne że jeszcze 10 lat temu inżynier cieszył się szacunkiem i większość zawodów - od IT po budownictwo miało się szansę na dobre zarobki. Ogólnie było dużo stanowisk na etacie na których można było bez stresu mieć więcej niż średnia krajowa

Dzisiaj inżynier = robol, tylko na własnej działalności można zarobić normalne pieniądze gdzie taki programista na założenie własnej prosperującej firmy (nie B2B) ma szanse bliskie
  • Odpowiedz
Ci pierwsi to faktycznie mogli się uczyć programować przed kryzysem i poprostu tak trafili - życie


@iluvmypickle: uczyłem się IT przed kryzysem, tym w 2008 :) polecam :)
  • Odpowiedz
@Boska_Klaudia: bo tam jest to kontrolowane, a nie jak u nas. Wszechobecne przechwałki, ile to się nie zarabia xD


@muchatse: no oczywiście, warto wspomnieć że zostać lekarzem to nie takie hip hop jak programistą i nie chodzi o to że programista to lżejszy zawód wymagający mniejszej ilości wiedzy tylko o kwestie formalne. Do medycyny to się trzeba już w liceum przygotowywać.
  • Odpowiedz