Wpis z mikrobloga

wytłumaczcie debilowi (czyt. mi) jak zakupić zestaw z tego bricklink program, interesuje mnie ta wyspa piratów, robiłem zakupy na bl ale do tej pory od sprzedawców prywatnych. jak to wygląda, czy ja się w ogóle na to załapie czy rozejdzie się to jak ciepłe bułeczki i nie styknie dla każdego.

#lego
viero - wytłumaczcie debilowi (czyt. mi) jak zakupić zestaw z tego bricklink program,...

źródło: 2943557.DF50489AD58FDED2

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@viero: jak licznik dojdzie do zera to pojawi się przycisk do dodania do koszyka, przekieruje na stronę lego i tam kupujesz jak każdy inny zestaw. Sztuk jest 30 tys, więc nawet na najbardziej nahajpowane zestawy masz parę godzin żeby kupić, po zakupie blokuje ci hajs na karcie i po paru dniach zwraca i płatność jest dopiero jak wyślą (czyli za pół roku)
  • Odpowiedz
  • 0
@GoracyStek: czyli muszę być zalogowany na stronie lego ale na stronie bl nie muszę? bo to gówno jak zwykle zdauniło i nie chce mi zresetować hasła a zapomniałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
czyli muszę być zalogowany na stronie lego ale na stronie bl nie muszę?

@viero: tak, płatność i obsługa zamówienia idzie przez stronę lego, na bl jest tylko przycisk co dodaje zestaw do koszyka na stronie lego
  • Odpowiedz
@fizzly: Dlaczego? Mi wlasnie podobaja sie niestandardowe uzycia klockow. Felga jako wentylator, brazowa kielba jako wypaczone drewno a szary banan jako orurowanie grila w aucie. Dla mnie rewelka.
  • Odpowiedz
@viero raczej się nie rozejdą w mgnieniu oka ale lepiej wcześniej niż później bo po kilku godzinach może być za późno jak pokazały poprzednie serie bdp.
  • Odpowiedz
@ExtraPensja: mnie też się podoba niestandardowe użycie, ale tutaj to po prostu wygląda źle, bo zakładam że miało imitować linę w mości zwodzonym, a nawet się nie styka jedna z drugą. No chyba że to drewniane barierki, to okej, ale też się nie stykają, więc kiepskie. Np przy schodach na górę już wygląda to fajnie.
  • Odpowiedz
@ExtraPensja: mnie też się podoba niestandardowe użycie, ale tutaj to po prostu wygląda źle, bo zakładam że miało imitować linę w mości zwodzonym, a nawet się nie styka jedna z drugą. No chyba że to drewniane barierki, to okej, ale też się nie stykają, więc kiepskie. Np przy schodach na górę już wygląda to fajnie.


@fizzly: faktycznie te parówy wyglądają słabo xD
  • Odpowiedz
@fizzly: @Kryspin013: parówy w lego to chyba ich "najlepszy" żart ever, chyba mają tam z tego ubaw po pachy i wrzucają to w każdy zestaw jako easter egg


@viero: nope + za konstrukcje w brlicklink designer program to nie odpowiadają ludzie z lego.
  • Odpowiedz
  • 1
nope + za konstrukcje w brlicklink designer program to nie odpowiadają ludzie z lego.


@Kryspin013: @fizzly: no cóż, będę się sprzeczać, projekty są tworzone przez fanów ale lego wprowadza swoje poprawki, dokładnie jak w ideas.

BLDP to inicjatywa organizowana przez serwis BrickLink, który – przypomnę – dłuższy czas temu został przejęty przez LEGO®. Ma więc pełne wsparcie Duńczyków i jest częścią grupy LEGO.

Zgłoszone projekty przechodzą 3 fazy. Pierwsze dwie
  • Odpowiedz
@viero: nie do końca, w przypadku ideas lego robi zestaw od zera inspirowany tym co wygrał
w przypadku BLDP wybierany jest konkretny gotowy zestaw i lego tylko doradza, udostępnia swoich grafików do poprawy naklejek, itp. a autor jest odpowiedzialny za przygotowanie instrukcji, wybiera wygląd pudełka, itp.

widać to doskonale gdy np. 21337 z ideas z projektem łączy tylko to że tu i tu są piłkarzyki, w przypadku zestawów w BLDP wygląd
  • Odpowiedz