Wpis z mikrobloga

  • 0
@mangoloko: Fun fact.

Ręcznie wykopany kobalt stanowi wg szacunków od 10-30% produkcji Demokratycznej Republiki Kongo, które wytwarza 70% światowej produkcji. Nie znalazłem informacji, żeby ręczne kopanie kobaltu było powszechne poza Kongo.

10% * 70% = 7%
30% x 70% = 21%
W najlepszym przypadku 93%. a w najgorszym 79% kobaltu jest kopane normalnie maszynami.

Może ktoś w końcu prześledzi kogo zaopatrują ci ręczni górnicy zamiast rzucać szerokie oskarżenia na wszystkich. Ktoś
  • Odpowiedz
@Yelonek:

wg szacunków od 10-30% produkcji


Nie wiem skąd takie szacunki, w Kongo mówią max 10%.
Btw mam fajny dokument o bieda-kopalniach kobaltu w Kongo, niestety jak wszystkie tamtejsze, tylko po francusku
  • Odpowiedz
  • 0
bateria naładowana przez noc prądem z paneli słonecznych, kukoldzie


@cherrz: Gdyby nie uwalono wiatraków to moglibyśmy mieć jak w Teksasie - nieograniczone ładowanie od 22:00 do 6:00 za 100 zł miesięcznie, bo później obniżyli cenę do 25$.
Licząc nawet zasięg 250 km dziennie (a można więcej) możnaby mieć koszt 1,33 zł / 100 km.
Przy przebiegu rocznym 20 000 km, wychodzi 100 [zł/mies.] * 12 [mies./rok] / 20000 [km/rok] * 100
Yelonek - >bateria naładowana przez noc prądem z paneli słonecznych, kukoldzie

@cher...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
@Yelonek: @xionze @kukold bardzo często na autostradzie mijam Tesle i Taycany. Ja spokojnie jadę 150-170 i robię te 550km na baku, dziwnym trafem zawsze widuje je na prawym jadące maks 120km/h. Dlaczego tak się dzieje? Tylko raz jechałem motocyklem za Taycanem i faktycznie jest szybki, ale zjechał do Katowic, więc krótka trasa byla, natomiast nigdy nie jechałem szybko dalej z elektrykiem. Więc może coś w tym zasięgu jest?
  • Odpowiedz
  • 0
@kipowrot: Przychodzi mi do głowy kilka powodów, między innymi taki, że ograniczenie prędkości na autostradzie to 140. Nie mogę mówić za innych, ale ja jeżdżę tyle po autostradzie. Akurat tyle jedzie max autopilot.
Nie ścigam się na drogach, bo tam wygrywa ten kto ma mniejsze hamulce łamać ograniczenia. Kolega miał Seicento Sport i wyprzedzał na mieście inne samochody. Jego słowa: "nieważne ile masz koni, ważne jak bardzo ci zależy".

Spokojnie, starcza
  • Odpowiedz
  • 0
@Yelonek czy każdy właściciel elektryka ma jakiś problem z zaniżonym ego jak pisze o BMW? A jak się trafi elektryczne BMW które cię porobi to co wtedy? A wiem pewnie wchodzisz na wykop by #!$%@?ć na BMW xd Co do baterii to syf zostawi jak pójdzie do utylizacji a w trakcie pożaru jak się będzie wszystko z baterią palić to więcej syfu pójdzie do atmosfery niż tego co spalinowka tworzy przez całe
  • Odpowiedz
  • 0
czy każdy właściciel elektryka ma jakiś problem z zaniżonym ego jak pisze o BMW?

Tak sobie akurat jechałem i trafiło mi się BMW kombi w dieslu. Matoł cały czas lewym pasem. Stałem za nim, przy starcie wyprzedziłem go z prawej, a ten łoś nadal nic i odjechał lewym pasem 150 na 100.

A jak się trafi elektryczne BMW które cię porobi to co wtedy? A wiem pewnie wchodzisz na wykop by #!$%@?ć
  • Odpowiedz