Wpis z mikrobloga

tak mam ból dupy że kim bym nie był i ile nie pracował prawdopodobnie i tak nie zarobię tyle co randomowy nierób dziedzicząc mieszkanie.
System promujący nierobów to kapitalizm, niesprawiedliwy system to kapitalizm.
Nie wynagradza pracowitości czy talentu jednostki, robi loterię, masz pecha lub farta. Masz farta to możesz palcem nie kiwnąć.

#antykapitalizm #bekazprawakow
  • 129
  • Odpowiedz
  • 6
@giga_jablecznik: w sensie musiałbym 5 lat studiować, ale nie to co sprawia przyjemność, tylko coś mocno dochodowego, nauczyć się języków obcych, zrobić kursy, później jeszcze następne 5 lat pracować, i może wtedy zrównam się z kimś, kto nie zrobił nic?
  • Odpowiedz
w sensie musiałbym 5 lat studiować, ale nie to co sprawia przyjemność, tylko coś mocno dochodowego, nauczyć się języków obcych, zrobić kursy, później jeszcze następne 5 lat pracować, i może wtedy zrównam się z kimś, kto nie zrobił nic?


@shiori: nie wiem, ja tak robiłem i mam teraz dom - i nie narzekam przy tym na kapitalizm xD Wychowałem się w biednym domu, bez ojca i zrobiłem dokładnie to o co
  • Odpowiedz
@goferek: Jest i on! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A z jakiej paki w ogóle dostajesz przy urodzeniu coś, na co nie zapracowałeś? No i z takiej paki, ze rosnące nierówności majątkowe są szkodliwe dla nas wszystkich poza tą jedną osoba.
  • Odpowiedz
  • 12
@giga_jablecznik: ale mi bieda nie grozi, a przeszłość mam taką samą jak ty. Nie zrzucam winy na kapitalizm bo nie mam co zrzucać, krytykuję system za jego #!$%@?. Jeśli od zera doszedłeś do kupna domu, za tobą lata nauki i #!$%@?.
Gratuluję, zrównałeś się więc z oskarkiem z twojej klasy który dostał go na 18 zanim przepracował minutę w życiu, ty już jesteś pewnie po 30., i "masz teraz dom", jakby
  • Odpowiedz
A z jakiej paki w ogóle dostajesz przy urodzeniu coś, na co nie zapracowałeś?


@wstanczyk: przy urodzeniu nic nie dostałem, spadek dostanę (oby) dopiero za wiele lat, gdy sam już będę zabezpieczony i stanie się on jedynie bonusem do samodzielnie wypracowanego majątku.
Jak ktoś robi sobie dzieci, to chce je zabezpieczyć i po to też pracuje, bo większość swoich własnych, najbardziej kosztownych potrzeb zaspokoi spłacając zapewne w wieku 40-50 lat. Patrząc
  • Odpowiedz
ale mi bieda nie grozi, a przeszłość mam taką samą jak ty. Nie zrzucam winy na kapitalizm bo nie mam co zrzucać, krytykuję system za jego #!$%@?. Jeśli od zera doszedłeś do kupna domu, za tobą lata nauki i #!$%@?.

Gratuluję, zrównałeś się więc z oskarkiem z twojej klasy który dostał go na 18 zanim przepracował minutę w życiu, ty już jesteś pewnie po 30., i "masz teraz dom", jakby to było
  • Odpowiedz
@goferek: Czyli jedynym twoim argumentem przeciwko opodatkowaniu majątku w postaci spadków jest "dlaczego nie miałby on trafić w całości?" Żadnych argumentów za? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Generalnie wszystko rozchodzi się o to, aby zapobiegać nierównościom i nadmiernej koncentracji kapitału, bo to przynosi szkody zarówno społeczne, ekologiczne jak i gospodarcze. Przeciw temu masz tylko argument, że tobie się należy, bo tak ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
@shiori: ty się męczysz, robisz. A sama świadomość że są ludzie co se żyją jak w gta na kodach to mnie po prostu strzela jak jasny #!$%@? xd dlatego #!$%@?ć kapitalizm. Nawet jak ktoś tam się dokształci, porobi coś w kierunku bogactwa - to i tak przecież nikt ci nie gwarantuje sukcesu, jest jakaś tam określona kasta i określona ilość stanowisk i branż, po prostu nie dla każdego będzie tam miejsce.
  • Odpowiedz
@shiori:

Nie wynagradza pracowitości czy talentu jednostki, robi loterię, masz pecha lub farta. Masz farta to możesz palcem nie kiwnąć.


Co to znaczy masz farta? Że idziesz sobie po bułki do sklepu i MrBeast wyskakuje zza krzaków i daje ci mieszkanie czy o co chodzi?
Takie pierdzielenie. W naszym życiu jest dużo losowości, ale na mnóstwo rzeczy mamy wpływ. Mamy wpływ na to na jakie studia pójdziemy, mamy wpływ na to
  • Odpowiedz
bogactwo gromadzi się pokoleniami,


kapitalizm daje ci największe szanse


@giga_jablecznik: Wybierz jedno


@wstanczyk: nie widzę tu nic sprzecznego? Bogactwo też ma różną skalowalność. W Polsce jeśli zarabiasz powyżej 10k netto i masz już własny dom, to jesteś w miarę bogaty. Jak jesteś lekarzem pracującym w 3 prywatnych klinikach, posiadającym dwa domy i 3 samochody to jesteś bardzo bogaty. A jak masz własną, dobrze prosperującą firmę to jesteś zajebiście bogaty. Obrzydliwie
  • Odpowiedz
nie widzę tu nic sprzecznego?


@giga_jablecznik: Jak zatem mogę skorzystać z mojej szansy posiadania budowanego pokoleniami majątku?

W Polsce jeśli zarabiasz powyżej 10k netto i masz już własny dom, to jesteś w miarę bogaty.


xd

Tzn no szanuję, jeśli tak uważasz, żaden wstyd być biednym, ale to w sumie tłumaczy, dlaczego tak piszesz. Po prostu nie masz perspektywy, jak bardzo w innej lidze grają ci, którzy zarabiają kapitałem, w porównaniu do
  • Odpowiedz