Wpis z mikrobloga

Dzisiaj #gs500 dostanie nowe linki, kolejno od lewej sprzęgła, gazu, ssania. Różnica jest kolosalna. Żadne smarowanie nie pomoże tak jak wymiana ( )
Oczywiście nowe linki też potraktuje olejem. O dziwo linki prędkościomierza i obrotomierza można spokojnie nasmarować, gdyż rdzeń się wyciąga, dobrze przemyślane ( ͡ ͜ʖ ͡)
#motocykle #mechanikamotocyklowa
#smietniknakolkach
George_Liquor - Dzisiaj #gs500 dostanie nowe linki, kolejno od lewej sprzęgła, gazu, ...

źródło: temp_file3127453084389473188

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
dobrze przemyślane


@George_Liquor: Mam wrażenie, że starsze konstrukcje, to ogólnie są bardziej przemyślane pod względem obsługi i długowieczności. Albo to takie moje #!$%@? na zasadzie "kwii, kiedyś to kurła było"
  • Odpowiedz
@George_Liquor: Wymieniałem w yamasze linkę sprzęgła bo mi pękła na oryginalna yamahowska i nawet jest napisane w manualu ze zakaz smarowania. Mechanik który wymieniał sam mi zabraniał przy oddawaniu moto. Podobno te linki fabrycznie są pokryte ale teflonem i nie wymagają smarowania a jak walisz wd40 to się wysusza i zaciera, natomiast jak walisz smaru to dzieje sięw druga stronę - linka się powoli oblepia kurzem.

Dodam ze sam cale
  • Odpowiedz
@George_Liquor: poszedłbym nawet krok dalej i z doświadczenia powiem, że linki wymieniam tylko na OEMowe, a nie zamienniki od chińczyka. Róznica w cenie nie jest aż tak wielka, a zawsze ma się pewność, że długość i trwałość będzie odpowiednia.
  • Odpowiedz