Wpis z mikrobloga

@dom_perignon To jest argument który najbardziej mnie #!$%@?

Panie, ruskie przyjdą walną rakietą po co to komu. Tak równie dobrze w ogóle nie powinniśmy się rozwijać bo ruskie przyjdą i rozwalą więc po co

Klasyczny niedasizm
  • Odpowiedz
@szurszur Nadal kreujesz tylko propagandę strachu. Idąc twoją logiką nie budujmy nic w Polsce, dróg, kolei bo przyjdzie rusek i zbombarduje. Po co nowe budynki, inwestycje, cokolwiek

Od tego mamy służby żeby chronić nas przed naciskiem zewnątrz też tym terrorystycznym. Jeśli terrorysta groźba terroryzmu sprawia że rezygnujesz z jakiejś formy rozwoju, budowy, czegokolwiek to znaczy że ten terrorysta osiągnął już swój cel bez wybuchu ani jednej bomby.

Już nie będę się zagłębiać
  • Odpowiedz
A była taka narracja że cpk będzie również służyło wojsku.


@RuchaczSpychacz: Jeżeli wybuchnie wojna każdy budynek szkoły podstawowej, licealnej i wyższej będzie potencjalnie służył wojsku. Więcej ci napisze - każdy budynek mieszkalny od dużych bloków z wielkiej płyty po małe domy jednorodzinne będzie mógł potencjalnie służyć wojsku. No i związku z tym każdy z nich stanie się celem dla rus rakiet i pocisków artyleryjskich.
  • Odpowiedz
Tymczasem nikt nie przedstawia sposobu jak obok terrorystycznej Rosji ochronic tak wrażliwą i kosztowna inwestycje


@szurszur: Tak samo jak chronią Finowie swój hub lotniczy, tak samo jak chronimy Okęcie czy resztę infrastruktury teraz.

@jamajskikanion POTĘŻNA CENTRALIZACJA - hub lotniczy wyniesiony ze stolicy podpięty pod kolej szybkiej prędkości xd
  • Odpowiedz
Nadal kreujesz tylko propagandę strachu. Idąc twoją logiką nie budujmy nic w Polsce, dróg, kolei bo przyjdzie rusek i zbombarduje. Po co nowe budynki, inwestycje, cokolwiek


@Szalom: To co piszesz nie jest moja logika sam sobie coś wymyslasz. Pisze o zabezpieczeniu ogromnej inwestycji, ktora jest niezwykle wrazliwa i ktora można tanio storpedowac co najmniej na pewien okres nie ujanwiajac nawet kraju, ktory to zrobił.
WY jednak uwązacie, że nie powinno sie
  • Odpowiedz
@willard: jak to jest że w rozmowie o cpk ono jednocześnie jest najważniejsza inwestycja dla polskiej gospodarki i zaledwie "lotnisko podłączone pod pociąg".
Bo w zależności od tego czym ono jest tak powinniśmy do tego podchodzić
  • Odpowiedz
@dom_perignon: przeczytałem ten artykuł i on nawet tego w takim kontekście nie powiedział, ale co zrobić jak dzisiejsi dziennikarze to miernoty, które nie potrafią zacytować zdania bez jego przeinaczenia ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@szurszur Okej trochę cię rozumiem, ale z drugiej strony to ty też zakładasz że MY jesteśmy za budową i nieoglądaniem się na zagrożenie. Wiadomo że takie zagrożenie będzie i trzeba się przed tym zabezpieczyć, pisałem nawet o działaniu służb; nie powinien to być jednak w żadnym wypadku argument przeciw budowie infrastruktury. A coś mi się wydaje że taki jest skrót myślowy tego trepa
  • Odpowiedz
@jamajskikanion: Bo zależy z jakiej perspektywy patrzysz - dla Polski to największy projekt infrastrukturalny od czasu wybudowania sie ci dróg. Z perspektywy państ rozwiniętych to tylko doszlusowanie do średniej unijnej.
  • Odpowiedz
Proponuję rozpocząć narodowy program gwałtów i grabieży po kolei w każdej gminie - żeby nikt nie oberwał dwa razy. Teren kraju w krajobrazie po pacyfikacji będzie zdecydowanie bardziej bezpieczny bo mniej atrakcyjny. Genialna taktyka. Rosja nie będzie musiała nas #!$%@? jeżeli zrobimy to sami.
  • Odpowiedz
@dom_perignon: to tylko utwierdza mnie w przekonaniu że ludzie 60+ nie powinni mieć prawa do publicznego wypowiadania się i zajmowania jakichkolwiek stanowisk
serio, nie spotkałem jeszcze nikogo w swoim życiu który nie byłby jednocześnie stary i tak po ludzku głupi
  • Odpowiedz