Wpis z mikrobloga

Mam pytanie związane z monitorem oraz rozdzielczością. Planuję w przyszłości złożenie komputera do grania w 1440p. Obecny budżet pozwala mi na zakup czegoś na poziomie RTX 4060 ale obawiam się za małej ilość vram ( 8 gb) oraz tego że karta nie pociągnie za długo gier. Nie gram w nowości ale nie chciałbym modernizować komputera z 5 lat. Mam wykupiony na 2 lata game pass ultimate i ostatnio grałem na laptopie zdalnie. Płynność mi odpiowada, internet daje radę ale gry działają tam w 1080p. Do inwestycji w komputer zachęca mnie właśnie chęć przejścia na większy monitor – docelowo 27 cali 1440p. Czy mógłbym np. grać w gry przez jakiś czas grająć w jakimś oknie o rozmiarze 24 cali? Wtedy to 1080 powinno wyglądać w porządku na monitorze 1080p. Czy jest taka możliwość? Ewentualnie jakieś systemowe skalowanie czy jakieś inne czary
#pcmasterrace #gry #hardware #gamepass #steam
  • 6
  • Odpowiedz
@yawoor724: okno będzie kijowo wyglądało, może 1440p z dlss styknie, to chyba każda wymagająca gra obecnie obsługuje, jak nie to fsr, zawsze to lepsze niż 1080p na monitorze 1440p, chyba ze mówisz o graniu przez chmurę, to wątpię czy przeskalowane 1080p do 1440p będzie wyglądało źle w streamingu, przecież i tak jakość masz zmniejszoną, to tak samo jak oglądanie 1080p youtuba na monitorze 1440p, tragedii nie ma
  • Odpowiedz
  • 0
@maniel: zasadniczo chodzi o to że planuje kupić teraz monitor 1440p i na nim grać zdalnie do czasu jak dozbieram na jakaś lepsza kartę. Chyba że będzie przyjemnie grać to już tak zostanę.
  • Odpowiedz
@yawoor724: jak miałem monitor ultrawide to odpalało się na sztywno w 1080p z czarnymi ramkami i wyglądało słabo, nie mam pewności, czy przy 16:9 ale 1440p odpali na film ekran czy też zrobi okienko z czarnymi ramkami
  • Odpowiedz