Wpis z mikrobloga

@Talvi: maja silny elektorat, bo jako jedyni nie okłamują swojego elektoratu - obiecali 17 emeryturę - dali, obiecali wyższą minimalną krajową - dali... nie ważne skąd były pieniądze - dotrzymali obietnicy. Elektorat to pamięta i dlatego nadal głosuje.
  • Odpowiedz
@progressbar:

@Talvi: maja silny elektorat, bo jako jedyni nie okłamują swojego elektoratu - obiecali 17 emeryturę - dali, obiecali wyższą minimalną krajową - dali... nie ważne skąd były pieniądze - dotrzymali obietnicy. Elektorat to pamięta i dlatego nadal głosuje.


Akurat badania pokazały, że to nie jest silny elektorat, ale interesowny, który oczekuje dostawać do ręki choć nie jest to istotne kto daje. I z tego 33% poparcia to jest realnie
  • Odpowiedz
@Talvi: polska to dziwny kraj, ci zrobić. Typ robiący reset z Rosją szuka teraz ruskich szpionów. Taki klimat.( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
Ja tylko przypominam, że mimo wszystkich tych afer i rozkradania Polski to PiS dalej ma te 30-35% poparcia.


@Talvi: 30-35% wśród głosujących. Należy pamiętać, że 1/4 uprawnionych w zeszłym roku nie głosowała. A i tak był to rekord frekwencyjny.
Wyborcy PiS to beton. Beton z kilku powodów:
- z racji wyprania mózgów przez kłamstwa z TV, podszyte dodatkowo religijnością i patriotyzmem,
- z racji otrzymania łatwej kasy (nie ma znaczenia, że
  • Odpowiedz
@thorgoth teza o wymiaeraniu elektoratu jest stara jak świat i się nie sprawdza, po prostu ludzie zmieniają poglądy z wiekiem

Biden by dziś miał w USA 70% poparcia jakby wszyscy ci głosujący za młodu przeciwko Reaganowi i Republikanom nadal byliby Demokratami
  • Odpowiedz
@Talvi: Ogólnie to mimo tego betonowego elektoratu on się uruchamia tylko wtedy gdy jest jakieś ruszenie narodowe i pis wymyśla im nową historyjkę, albo jak nas nie wybierzeta to po ulicy będą chodzić M U R Z Y N Y, i trzaskowski będzie całował się z biedroniem i wszystkie krzyże pozdejmuje i w ogóle putin zaatakuje, a pamiętacie, że tusk to diabeł?? Nie dość, że niemiec to jeszcze rudy one one
  • Odpowiedz
na szczęście ich elektorat jest też najstarszy. Nie mam nadzieji że ci ludzie zmądrzeją ale jest szansa że po prostu będą wymierać


@thorgoth: to samo mówiło się w 2006
  • Odpowiedz
@thorgoth

Podczas covida zginęlo 100k ich elektoratu, ale dzięki TVP i internetowi udało im się przekonwertować wielu Mariuszy w Januszy.
Albo podbierają ze swojej młodzieżowki tzn. Konfederacji.

Nawet wykop został zniszczony w imię promocji PISu ale Białek musi to lubić
  • Odpowiedz
@Talvi: Może dlatego, że ich główny konkurent zamiast zająć się poważnymi tematami typu CPK, atom, geopolityka, port w Świnoujściu itp. zajmuje się na razie dalszym rozkręcaniem wojenki polsko-polskiej. Zwykłemu obywatelowi bardziej zależy na patrzeniu w przyszłość kraju, a nie przeszłość.
  • Odpowiedz
@Talvi Ogółem mieszkam w "bastionie PiSu". Skąd takie poparcie? Bo za Peło było to samo, PiS kradnie, ale Peło też kradło a PiS chociaż na dzieci daje.
A jak już grubsza afera, której się nie da zamieść pod dywan:
"A nie wiem, nie interesuje mnie to, nie oglądam polityki".
  • Odpowiedz