Wpis z mikrobloga

@Talvi to dlatego że mają najsilniejszy, najbardziej zdeterminowany i zdyscyplinowany elektorat, którego nic nie rusza i który zawsze pójdzie na wybory co by się nie działo, przejęcie TVP nic nie dało, bo elektorat przeniósł się na Republikę, która jest TVPiS na sterydach, a młodsi mają Kanał Zero.
  • Odpowiedz
@Talvi: na szczęście ich elektorat jest też najstarszy. Nie mam nadzieji że ci ludzie zmądrzeją ale jest szansa że po prostu będą wymierać
  • Odpowiedz
@Talvi: Jeżeli oglądałeś 12 gniewnych ludzi, to elektorat pisowski to dzikie połączenie Jurora 10 i Jurora 3. Ubzdurają sobie coś i na końcu trzeba ich złamać, żeby doszła do nich prawda.
Wolvi666 - @Talvi: Jeżeli oglądałeś 12 gniewnych ludzi, to elektorat pisowski to dzik...

źródło: obraz

Pobierz
  • Odpowiedz
@Talvi: @galicjanin: PiS przy użyciu mediów publicznych wykreował alternatywą rzeczywistość i utrzymywał ją przez ładnych kilka lat. Teraz to żyje już własnym życiem. Dokładnie to samo robią inni dyktatorzy jak Łukaszenka czy Putin. Omamić naród kłamstwami, strachem w oblężonej twierdzy i pójdzie za tobą i uwierzy we wszystko.
  • Odpowiedz
Ja tylko przypominam, że mimo wszystkich tych afer i rozkradania Polski to PiS dalej ma te 30-35% poparcia.


@Talvi: no witam w polityce, to samo masz w USA z Trumpem

na szczęście ich elektorat jest też najstarszy. Nie mam nadzieji że ci ludzie zmądrzeją ale jest szansa że po prostu będą wymierać


@thorgoth: to niestety tak nie działa.
  • Odpowiedz
@thorgoth:

Co z tego, że elektorat jest stary jak media typu kanał zero biją rekordy popularności. A tam leci praktycznie to samo tylko w trochę bezpieczniejszej formie, nie tak agresywnie jak w tv republika.
  • Odpowiedz
@Talvi: bo pis nie wali w swój elektorat. Emeryci, rolnicy, polska powiatowa była głaskana przez pis. Co robi KO? Wzrost cen mieszkań dla własnego elektoratu w dużych miastach xD (kredyt 0%)
  • Odpowiedz
@Talvi: Trend będzie tylko się umacniał, bo to jest konflikt starzy vs młodzi, a starych będzie coraz więcej. Starzy nie chcą zmian, więc partia, która betonuje ich 'normalność' ma wyborców.
  • Odpowiedz
@Talvi: mam w rodzinie osoby co głosują na PiS od wielu lat, teraz przenieśli się na Republike, TVP już nie oglądają ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@thorgoth: ale to jeszcze miną całe dekady, ludzie z przedziału wiekowego 50-60 lat są nieraz równie mocno zmanipulowani przez pisiorów co emeryci, a i w 40-50 też sporo takich jednostek.
  • Odpowiedz
@thorgoth:

na szczęście ich elektorat jest też najstarszy. Nie mam nadzieji że ci ludzie zmądrzeją ale jest szansa że po prostu będą wymierać


Też tak myślałem, że będą wymierać, ale w sumie nie mam pewności, czy nowszym rocznikom koło pięćdziesiątki nie przeskakuje coś w głowie i się nie przestawiają na pis właśnie. Co raz bardziej może myślą o tym, "żeby nie podwyższyli wieku emerytalnego, żeby była czternastka, a wnusio w przedszkolu
  • Odpowiedz
@Talvi: To jest najtwardszy z twardych betonów, Kaczyński dosłownie mógłby w Polsce otworzyć obóz koncentracyjny, a i tak by na niego zagłosowali. Można ujawnić jeszcze i tysiąc afer, ale dla tych ludzi i tak zawsze istotniejsze będzie, że Sikorski jadł ośmiorniczki i przeklął, przerażające, ale prawdziwe
  • Odpowiedz